Panele, narady, sądy – zbieramy dobre praktyki i zapraszamy na wrześniowe wydarzenie w Warszawie!

Inicjatywa „Voice & Vote – wznieśmy się ponad konsultacje społeczne”, poświęcona poznawaniu metod deliberacyjnych w procesach partycypacyjnych, dalej trwa! Po wprowadzającym w ten temat webinarze, który zgromadził kilkadziesiąt osób z całego świata, teraz zaczynamy poszukiwania ciekawych procesów z Europy. Pokażemy je na wrześniowym wydarzeniu w Warszawie. Zobacz, jak się włączyć!

Do udziału w inicjatywie zapraszamy uczestników z obszaru wsparcia Funduszu Aktywni Obywatele z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Estonii, Grecji, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Słowenii.

🗓️ LIPIEC–SIERPIEŃ: ZBIERAMY DOBRE PRAKTYKI

🕵️ Przez wakacje zbieramy opisy procesów deliberacyjnych z obszaru wsparcia Funduszu Aktywni Obywatele. Interesują nas procesy:

  • korzystające z metod losowania/uzyskiwania reprezentatywności grupy,
  • zawierające część edukacyjną oraz deliberacyjną,
  • wydłużone w czasie,
  • angażujące osoby uczestniczące,
  • kończące się werdyktem.

Więcej o definicji i przykładach przeczytasz tutaj i dowiesz się z naszego czerwcowego webinaru.

🙋 Jeśli znasz ciekawy przykład, podziel się nim z nami w formularzu do 20 sierpnia. Uwaga: formularz jest w języku angielskim, ale można wypełnić go po polsku.

📚 Najciekawsze z przykładów działań umieścimy w publikacji on-line, która będzie dostępna na stronie inicjatywy Voice & Vote, a o wybranych procesach będziemy rozmawiać podczas 2-dniowego wydarzenia w Warszawie.

🗓️ WRZESIEŃ: DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ


🤝 Zapraszamy na 2-dniowe spotkanie poświęcone deliberacyjnym procesom partycypacyjnym, które odbędzie się 18–19 września w Warszawie.

Celem spotkania będzie przede wszystkim poznanie przykładów procesów z obszaru wsparcia Programu Aktywni Obywatele i wymiana doświadczeń. Podczas spotkania stworzymy przestrzeń do wspólnej refleksji nad kształtem tych procesów i ich wpływem na praktyki demokratyczne w poszczególnych państwach oraz nad rozwiązaniami, które przynoszą najlepsze efekty, jeśli chodzi o jakość rozmowy na tematy publiczne. Przewidujemy też część przeznaczoną na sieciowanie i budowanie relacji.

Porozmawiamy m.in. o:

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim organizacje, które są Grantobiorcami ACF z krajów-beneficjentów, zajmujące się procesami partycypacyjnymi i szukaniem metod pogłębionej, jakościowej rozmowy na tematy publiczne, ale też wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką. 

Spotkanie odbędzie w języku angielskim.

🙋 Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz i trwają do 18 sierpnia. Zarejestruj się na wydarzenie już dziś!

Więcej informacji o inicjatywie: https://partycypacjaobywatelska.pl/voice-vote-wzniesmy-sie-ponad-konsultacje-spoleczne/

Wydarzenie jest częścią inicjatywy regionalnej realizowanej przy wsparciu finansowym Active Citizens Fund, programu finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich na lata 2014–2021.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony