Panel obywatelski: czy i jak go organizować?

Fundacja Civis Polonus, Fundacja Pole Dialogu i Fundacja Stocznia, czyli organizacje koordynujące Warszawski Panel Klimatyczny, dzielą się swoimi obserwacjami z przeprowadzonego procesu i innych paneli obywatelskich organizowanych w polskich miastach. W pierwszej z dwóch części publikacji piszą o tym, kiedy warto organizować panel obywatelski, jak przeprowadzić taki proces on-line oraz jak – na tle międzynarodowych praktyk i standardów – wypadają polskie panele. Zachęcamy do lektury!

Druga część publikacji, która będzie dostępna jeszcze w grudniu, uzupełnia pierwszą o zbiór refleksji i wskazówek dotyczących roli ekspertów i ekspertek w panelu obywatelskim oraz współpracy między urzędem zlecającym organizację panelu a jego koordynatorami.

Autorami publikacji są: Filip Górski (Fundacja Pole Dialogu), Maria Jagaciak (Fundacja Stocznia), Olga Napiontek (Fundacja Civis Polonus), Katarzyna Pawłowska (Fundacja Stocznia) i Mateusz Wojcieszak (Fundacja Pole Dialogu).

Kliknij w poniższy obrazek, aby pobrać publikację

Teksty powstały w ramach projektu Przestrzeń Praktyków Partycypacji realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony