Nowości na stronie | 2 stycznia 2019 r.

Europejski panel miejski w Lublinie

W grudniu 2018 roku w Lublinie odbył się jeden z dwudziestu paneli miejskich angażujących mieszkańców w rozmowę o przyszłości Europy. Cykl paneli zorganizowała Komisja Europejska wspólnie z siecią EUROCITIES zrzeszającą największe miasta Unii Europejskiej. Uczestnicy i uczestniczki lubelskiego panelu wzięli na warsztat politykę migracyjną.

Celem cyklu paneli miejskich jest znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości Unii Europejskiej oraz oddolne wypracowanie rekomendacji, które pomogą rozwiązać najbardziej palące problemy Wspólnoty. Rezultatem prac każdego panelu ma być przyjęcie trzech szczegółowych rekomendacji wypracowanych przez mieszkańców poszczególnych miast.

Panel miejski w Lublinie został zorganizowany przez Urząd Miasta Lublina we współpracy z Lubelską Grupą Badawczą. Więcej informacji o jego przebiegu można znaleźć w Strefie wiedzy: tutaj.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony