Wiadomości | 10 sierpnia 2023 r.

Dwa dni o procesach deliberacyjnych w Warszawie (18-19.09)

Zapraszamy na spotkanie poświęcone deliberacyjnym procesom partycypacyjnym w ramach inicjatywy Voice&Vote, które odbędzie się 18–19 września w Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Celem spotkania będzie przede wszystkim poznanie przykładów procesów z obszaru wsparcia Programu Aktywni Obywatele i wymiana doświadczeń. Podczas spotkania stworzymy przestrzeń do wspólnej refleksji nad kształtem tych procesów i ich wpływem na praktyki demokratyczne w poszczególnych państwach oraz nad rozwiązaniami, które przynoszą najlepsze efekty, jeśli chodzi o jakość rozmowy na tematy publiczne. Przewidujemy też część przeznaczoną na sieciowanie i budowanie relacji. Zgłoszenia odbywają się poprzez formularz i trwają do 18 sierpnia. 

Na spotkaniu posłuchamy:
 
* Kuby Wygnańskiego z Fundacji Stocznia, który opowie dlaczego warto oddawać głos obywatelom i obywatelkom i o tym co stanowi esencję demokracji,
 
* Ievy Cesnulaityte z DemocracyNext, która opowie o tym czym jest podejście i procesy deliberacyjne i jakie są w tym względzie trendy dla regionu wsparcia Programu Aktywni Obywatele.
 
Na spotkaniu porozmawiamy m.in. o:
 

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim organizacje, które są Grantobiorcami ACF z krajów-beneficjentów, zajmujące się procesami partycypacyjnymi i szukaniem metod pogłębionej, jakościowej rozmowy na tematy publiczne, ale też wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką. 

Spotkanie odbędzie w języku angielskim. Program znajduje się poniżej.

Więcej informacji znajduje się na podstronie inicjatywy: www.partycypacjaobywatelska.pl/voice-vote-wzniesmy-sie-ponad-konsultacje-spoleczne/.

English description is here.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony