„Design thinking w partycypacji” – 24.10, Warszawa

LOGO_DTwP_banner

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest prototypowanie, jak wykorzystać klocki Lego do kreatywnego myślenia, jak wykorzystać metodę „person”, jak planować przestrzeń z mieszkańcami, wykorzystując makiety lub po prostu chcesz zrozumieć, czym jest design thinking – to spotkanie jest dla Ciebie!

Zapraszamy na seminarium poświęcone tematyce design thinking w partycypacji obywatelskiej. Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które na co dzień zajmują się działaniami włączającymi mieszkańców w procesy decyzyjne (pracowników administracji publicznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych czy aktywistów). 

Organizatorami wydarzenia są engage warsaw i Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, partnerami – Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom innowacji społecznych oraz Laboratorium Innowacji Społecznych z Gdyni.

Termin: 24.10.2016

Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25 (III piętro), Warszawa

 

REJESTRACJA

Niestety, nie udało nam się uzyskać dofinansowania na to spotkanie, w związku z tym, by pokryć podstawowe koszty związane z wydarzeniem (catering, materiały warsztatowe, koszty administracyjne), wymagane będą opłaty od uczestników.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy 
  • po otrzymaniu potwierdzenia udziału, wnieść opłatę w wysokości 95.01 zł (kwota dziwna, wiemy, ale wynika z wyliczeń VAT, przepraszamy… Szczegóły związane z opłatą będziemy przesyłać w osobnym mailu)

Rejestracja rozpocznie się 27 września i potrwa do 9 października. Informacje o uczestnictwie prześlemy do 11 października. Opłatę należy wnieść najpóźniej do 16.10
W przypadku rezygnacji z wydarzenia na krócej niż 5 dni kalendarzowych przed jego rozpoczęciem (19.10), opłata, ze względów organizacyjnych, nie będzie mogła podlegać zwrotowi. Nie refundujemy kosztów zwrotu dojazdu.

 

PROGRAM

Szczegółowe opisy prezentacji i warsztatów oraz informacje o prowadzących znajdziesz TUTAJ lub pobierz w wersji PDF

 

9.30-10.00

Rejestracja
10.00-10.15 Wprowadzenie
10.15-13.35 Prezentacje projektów oraz dyskusja
 

10.15-11.15 (dwie równoległe prezentacje – do wyboru)

  • Inkubator Pomysłów – jak zaangażować mieszkańców do projektowania rozwiązań dla miasta (Agnieszka Sikorska, engage warsaw, Urszula Majewska, Marzyciele i Rzemieślnicy)
  • Design thinking, a usługi publiczne (Agnieszka Jurecka, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni)
 

11.25-12.25 (dwie równoległe prezentacje – do wyboru)

  • Badani jako badacze (Maria Jagaciak, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”)
  • Partycypacyjny sposób na opracowanie Strategii Rozwoju Poznania (Rafał, Kołodziej, Siedem Ósmych, Poznań)
 

 12.35 – 13.35 

  • Projektowanie partycypacyjne w udostępnianiu Tatrzańskiego Parku Narodowego (Jan Krzeptowski-Sabała, Tatrzański Park Narodowy)
13.35-14.15

Lunch

14.15-17.00 Warsztaty (trzy równoległe warsztaty – do wyboru)
 
  • Jak prowadzić warsztaty kreatywnej ko-kreacji? (Magdalena Dobrowolska-Sagan)
  • Wykorzystanie narzędzi design thinking w procesach partycypacyjnych (Marta Grochowska, Michał Kocikowski, engage warsaw)
  • Prototypowanie na 3 sposoby. Warsztaty prototypowania rozwiązań rzeczywistego zagadnienia problemowego – niespodzianki (Agnieszka Jurecka, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni)
17.00-17.20

Laboratorium Jordanka: podsumowanie

17.20-17.30 Zakończenie

 Podczas przerw w trakcie wydarzenia – Laboratorium Jordanka

 

 

KONTAKT:

Maria (Nowak) Jagaciak: mjagaciak@stocznia.org.pl, tel: 22-100-55-94

Agnieszka Sikorska: agnieszka.anna.sikorska@gmail.com 

 

logosy

 

 

 

 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony