Nowości na stronie,Wiadomości | 4 grudnia 2023 r.

Doświadczenie uczestnictwa w panelu obywatelskim w narracjach osób w nim uczestniczących

Przypadek Ogólnopolskiego Panelu Obywatelskiego o Kosztach Energii.

Minął już rok od spotkań panelistów i panelistek w ramach ogólnopolskiego panelu, który organizowaliśmy jako Fundacja Stocznia. Myślicie, że ktoś z nich jeszcze o nim pamięta? Okazuje się, że dla przynajmniej kilku osób było to ważne i aktywizujące wydarzenie. Przeczytajcie wywiad Kacpra Lubiewskiego, naszego współpracownika, z wybranymi panelist_k_ami. Co się u nich zmieniło od czasu wzięcia udziału w panelu obywatelskim?

Czytaj dalej

Wiadomości | 1 grudnia 2023 r.

Projekt Splot Wartości – europejskie granty

Ruszył drugi nabór inicjatyw do funduszu grantowego sieci SPLOT, który jest częścią projektu „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”, finansowanego przez program Unii Europejskiej „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV). Celem projektu jest ochrona, promowanie i podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych praw i wartości Unii Europejskiej poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Z perspektywy partycypacyjnej, zwróciliśmy uwagę zwłaszcza na zapis dotyczący wspierania dialogu, przejrzystości i dobrych rządów zwłaszcza w kontekście kurczenia się przestrzeni dla społeczeństwa obywatelskiego. W ramach projektu zostanie wspartych ponad 450 organizacji pozarządowych. Nabór wniosków wstępnych trwa do 31 stycznia 2024. 

Czytaj dalej

Wiadomości | 20 listopada 2023 r.

7. Ogólnopolska Konferencja MIEJSCA OTWARTE

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy i Urzędem Miasta Krakowa, zaprasza na Konferencję Miejsca Otwarte, która odbędzie się 29-30 listopada 2023 r. w Krakowie. Do udziału w wydarzeniu zaproszone są osoby, które tworzą miejsca otwarte, animują lokalną społeczność oraz chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Zapisy na wizyty studyjne i warsztaty trwają do 23 listopada 2023 r. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Wiadomości | 22 listopada 2023 r.

Webinary o wzmacnianiu udziału społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej

European Center for Not-for-Profit Law Stichting (ECNL) organizuje dwa webinary „Step up for Action: Opportunities to empower civil society participation in the European Union”. Spotkania odbędą się 5 i 6 grudnia i dotyczyć będą konkretnych sposobów zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej. Sesje odbędą się na platformie ZOOM i będą poprowadzone w języku angielskim.

Czytaj dalej

Przestrzeń Praktyków Partycypacji | 21 listopada 2023 r.

Wypalenie partycypacyjne – czy to o Nas?

Od kilku lat na Forach Praktyków Partycypacji odbywają się sesje o wypaleniu zawodowym, regeneracji, rezyliencji. Świadczą one o potrzebie rozmowy na temat przemęczenia i przeciążenia, z którymi część z Nas się mierzy. Na nasze zaproszenie, swoimi przemyśleniami na temat wypalenia i osobistymi doświadczeniami z nim związanymi, dzielą się Ewa Stokłuska i Marta Szaranowicz-Kusz – specjalistki w zakresie partycypacji, dziś głównie zajmujące się innymi tematami, ale wciąż zaangażowane w działania na rzecz dobrostanu praktyczek i praktyków partycypacji.

Czytaj dalej


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony