Wiadomości | 3 lutego 2023 r.

Konkurs „Aktywni+” – edycja 2023

Ruszył nabór w ramach rządowego programu dotacyjnego „Aktywni+” na projekty wspierające partycypację osób starszych. Jednym z priorytetów konkursu jest partycypacja społeczna seniorów i seniorek, w ramach którego można ubiegać się o dofinansowanie działań wzmacniających samoorganizację osób starszych i zwiększanie ich wpływu na decyzje publiczne, które ich dotyczą. Wnioski można składać do 22 lutego.

Czytaj dalej

Wiadomości | 1 lutego 2023 r.

Gala konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” i seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Związek Miast Polskich zaprasza do Tarnowa na dwudniową konferencję 23 i 24 lutego 2023 roku. Pierwszego dnia odbędzie się Gala finałowa konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania”, który wyróżnia najlepsze praktyki zarządcze samorządów lokalnych w Polsce. Drugi dzień poświęcony będzie seminarium Forum Rozwoju Lokalnego, na którym będzie można posłuchać o współzarządzaniu w polskich miastach, włączaniu mieszkańców i mieszkanek w ich rozwój oraz o norweskich doświadczeniach partycypacji. Zapisy trwają do 10 lutego.

Czytaj dalej

Wiadomości | 23 stycznia 2023 r.

Nabór do programu „Zielony Lider”

Pracujesz w samorządzie, organizacji społecznej lub udzielasz się aktywistycznie? Działasz na rzecz ochrony środowiska i klimatu? Zgłoś się do rocznego programu „Zielony Lider” realizowanego przez Fundację Sendzimira. Program skierowany jest do osób, które chcą i mogą wdrażać zmiany związane z ochroną środowiska i klimatu w swoich społecznościach. Jest to okazja między innymi do przeprowadzenia procesu partycypacyjnego o zieleni w Twojej okolicy. Rekrutacja trwa do 12 lutego 2023 r.

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 13 stycznia 2023 r.

Misja partycypacja. Multimedialny ebook o aktywizmie lokalnym młodych

Dlaczego młodzi angażują się w wolontariat i działania na rzecz lokalnych społeczności? Jak rozumieją zaangażowanie społeczne? Dlaczego młodzież powinna uczestniczyć w życiu publicznym? Jakie korzyści przynosi to im samym, a jakie ich miejscowości czy miastu? Z jakimi problemami borykają się młode aktywistki i młodzi aktywiści? Na te pytania starają się odpowiedzieć autorzy i autorki multimedialnego ebooka przygotowanego przez Fundację Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE. Znajdziecie w nim nagrane wywiady z młodymi aktywist(k)ami, badania o aktywizmie lokalnym wśród młodzieży, a także rozdziały o zaangażowaniu społecznym młodych w Norwegii i Rumunii.

Czytaj dalej

Za nami RFPP w Szczecinie

We wtorek 17 stycznia byliśmy się Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Szczecinie. Zaskoczyła nas frekwencja, bo na spotkanie dotarły prawie wszystkie zapisane osoby, czyli koło 80 osób! Sale były pełne, gwar rozmów roznosił się po całym budynku i czujemy, że wiele osób wyniosło z tego spotkania cenną wiedzę i kontakty. Bardzo dziękujemy wszystkim w zaangażowanie w to wydarzenie, a zwłaszcza Stowarzyszeniu OSWAJANIE SZTUKI za współorganizację wydarzenia oraz Domu Skandynawskiemu za gościnę. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.

Już niedługo damy znać o kolejnych partycypacyjnych wydarzeniach, które planujemy :)


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony