Wiadomości | 21 stycznia 2022 r.

Demokracja to partycypacja. Stała Konferencja ds. Europejskich

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych (OFOP) zaprasza na Stałą Konferencję ds. Europejskich – już 26 stycznia (środa), w tym roku pod hasłem Demokracja to partycypacja. Na konferencji będzie mowa między innymi o monitoringu funduszy europejskich, włączeniu organizacji pozarządowych w kształtowanie polityk publicznych i najbliższych wyzwaniach w związku z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej.

Czytaj dalej

Wiadomości | 20 stycznia 2022 r.

Fundacja Batorego rekrutuje do Pracowni Samorządowej

Pracownia Samorządowa jest ogólnopolskim programem Fundacji im. Stefana Batorego skierowanym do samorządowczyń i samorządowców, którym zależy na dialogu i współpracy z mieszkańcami i mieszkankami oraz poszukiwaniu rozwiązań usprawniających funkcjonowanie samorządu. Zgłoszenia są przyjmowane do 28 stycznia.

Czytaj dalej

Wiadomości | 19 stycznia 2022 r.

Zgłoś gminę do Narady Obywatelskiej o Klimacie

Fundacja Pole Dialogu, Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Norsensus Mediaforum poszukują 2 gmin (liczących 10-100 tys. mieszkańców/nek) do udziału w pierwszej fazie projektu: Laboratorium Narady Obywatelskiej o Klimacie. Jeśli chcecie stworzyć lub zaktualizować lokalne polityki klimatyczne przy realnym udziale mieszańców i mieszkanek, ta propozycja jest dla Was. Zgłoszenia trwają do 26 stycznia.

Czytaj dalej

Nowości na stronie | 17 stycznia 2022 r.

Diagnoza lokalna. Jak skutecznie włączać mieszkańców i mieszkanki w podejmowanie decyzji?

Adam Kadenaci, badacz społeczny i praktyk partycypacji społecznej, napisał opracowanie dotyczące przygotowania, prowadzenia i podsumowania diagnozy lokalnej ze szczególnym uwzględnieniem metod włączania mieszkanek i mieszkańców w podejmowanie decyzji o ich lokalnym otoczeniu. Publikacja powstała na zlecenie Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Czytaj dalej

Wiadomości | 14 stycznia 2022 r.

Prekonsultacje zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – reforma systemu

Jeszcze tylko do poniedziałku (17.01) można zgłaszać uwagi w ramach prekonsultacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w której pojawiają się zapisy dotyczące partycypacji społecznej. Prekonsultacje mają na celu ułatwienie procedur i optymalizację obowiązujących przepisów i są organizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Czytaj dalej


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony