Zorganizuj spotkanie przedwyborcze w ramach akcji „Masz głos”!

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Wy, Wasi sąsiedzi, mieszkańcy Waszej miejscowości, macie prawo wiedzieć, jaki program mają kandydatki i kandydaci do władz lokalnych. Co chcą zmienić w Waszej okolicy, co sądzą o Waszych pomysłach na zmiany. Najlepiej ich o to wprost zapytać. Dlatego zróbcie spotkanie przedwyborcze – na żywo lub online. Zaproście mieszkańców. Przepytajcie przyszłych radnych, burmistrzów, wójtów czy prezydentów miast. 

Organizatorzy i organizatorki akcji piszą: 

„Aby ułatwić Wam to zadanie [zorganizowanie spotkania przedwyborczego], przygotowaliśmy komplet materiałów, m.in. przykładowe scenariusze debaty, kawiarenki obywatelskiej, spaceru, plakat informujący o spotkaniu (gotowy do wydruku), plakat z informacją, za co odpowiada samorząd lokalny, naklejkę dla uczestników. Przygotowaliśmy także podpowiedzi, jak uniknąć prowadzenia agitacji wyborczej na rzecz konkretnych kandydatów. To ważne, bo chodzi o ułatwienie świadomego głosowania mieszkańcom, a nie promowanie konkretnych osób.

Materiały możecie pobrać ze strony „Pytaj. Wybieraj. Głosuj”. Dodatkowo, jeśli zaplanujecie spotkanie, możecie zamówić nieodpłatnie pakiet drukowanych materiałów za pomocą formularza tutaj.

W razie pytań, koordynatorzy akcji „Pytaj. Wybieraj. Głosuj” są do Waszej dyspozycji pod mejlem: maszglos@batory.org.pl”.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony