Wiadomości | 26 sierpnia 2022 r.

Weź udział w projekcie „Jak rozmawiać?”

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) szuka trzyosobowych zespołów z miejscowości/gmin od 5 do 50 tys. mieszkańców, które chciałyby, przy wsparciu organizacji, zostać przewodnikami i przewodniczkami dialogu w swoich społecznościach. Wybrane osoby wezmą udział w cyklu szkoleń (od października 2022 do czerwca 2023) i zorganizują lokalne spotkania dialogowe. Wspólnie z trener(k)ami wypracują oni pomysły na to, jak umacniać w swoim otoczeniu zwyczaj dobrej rozmowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 września.

Celem projektu jest organizacja 180 spotkań dialogowych w 30 miejscowościach w całej Polsce oraz utrwalenie w społecznościach zwyczaju rozmawiania o ważnych sprawach lokalnych tak, żeby coraz więcej osób mogło uczestniczyć w życiu danej społeczności. Projekt składa się z dwóch etapów:

  1. W pierwszym, podczas warsztatów i spotkań, organizatorzy przygotują wybrane zespoły do przeprowadzenia dwóch rozmów w miejscowościach, w których mieszkają – po to, by społeczności miały okazję doświadczyć, czym one są, a uczestnicy/uczestniczki mogły zdobyć potrzebne kompetencje.
  2. Drugi etap służyć będzie przemyśleniu, co zrobić, by zwyczaj rozmawiania o ważnych sprawach lokalnych zakorzenił się w społecznościach na dobre, również po zakończeniu projektu. Zespoły wezmą udział w warsztatach, poprowadzą dodatkowe lokalne rozmowy oraz porozmawiają nad sposobem tworzenia nowych miejsc spotkań i rozmów.

Organizacja zapewnia uczestniczkom i uczestnikom:

  • bezpłatny udział w warsztatach online i stacjonarnych,
  • dostęp do publikacji i materiałów,
  • indywidualną opiekę tutora/tutorki,
  • informację zwrotną o działaniach,
  • zwrot kosztów dojazdu i noclegu podczas szkolenia stacjonarnego.

Zgłoszenia są przyjmowane do 21 września 2022 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony