Wiadomości | 19 grudnia 2022 r.

Weź udział w projekcie „Jak rozmawiać?”

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) ruszyła z ostatnią rekrutacją do projektu „Jak rozmawiać?”. Organizacja zaprasza trzyosobowe zespoły z miejscowości/gmin od 5 do 50 tys. mieszkańców/mieszkanek (lub z większych, ale chcących działać na obszarze obejmującym taką grupę ludzi), które chciałyby zorganizować rozmowy w swoich społecznościach. Wybrane zespoły wezmą udział w cyklu szkoleń (od lutego do października 2023 roku) i zorganizują lokalne spotkania dialogowe. Rekrutacja jest ciągła do wyczerpania wolnych miejsc dla 14 zespołów z całej Polski.

Weź udział w cyklu warsztatowym, który wzmocni Twoje umiejętności i będzie okazją do ćwiczenia dobrych rozmów w praktyce, rozwiń swoją perspektywę we współpracy z tutorem/tutorką, a potem w swoim zespole zacznijcie dobre rozmowy w Waszej społeczności! 

 

Co się będzie działo w projekcie?

Przez 9 miesięcy pracy z FRSI (luty – październik 2023):

  • weźmiesz udział w praktycznych warsztatach online oraz stacjonarnych dwudniowych warsztatach z facylitacji, podczas których – wspierany/wspierana przez trenerów i trenerki – przygotujesz się do przeprowadzenia dwóch pierwszych spotkań dialogowych w swojej miejscowości. Wspierany/wspierana przez przydzielonego tutora lub tutorkę przeprowadzisz je wraz ze swoim zespołem w praktyce i przyjrzysz się temu doświadczeniu,
  • weźmiesz udział w cyklu warsztatów (strategicznych, komunikacji z elementami litygacji strategicznej oraz z dezinformacji), które pozwolą Ci przygotować strategię utrwalenia zwyczaju rozmawiania w Twojej społeczności – tak, by to, co zainicjowałeś/aś przetrwało nasz projekt,
  • dalej wspierany/wspierana przez tutora i tutorkę spróbujesz wdrożyć tę strategię prowadząc z zespołem kolejne cztery dobre rozmowy.

 

Infografika pokazująca mapę projektu, źródło: www.jakrozmawiac.org.pl/model-budowania-krok-po-kroku

Obecność pełnego zespołu na każdym warsztacie jest ważnym elementem w projekcie, więc przed zgłoszeniem zapoznaj się z dokładnym harmonogramem spotkań: www.jakrozmawiac.org.pl/wazne-daty.

 

Jak się zgłosić?

Jesteś osobą zainteresowaną dialogiem i działaniem na rzecz swoich wspólnot? Chcesz rozwijać się w tym obszarze i zostać przewodnikiem lub przewodniczką dialogu? Stwórz zespół (znajdź jeszcze dwie osoby) i razem wyślijcie swoją aplikację. Nabór chętnych prowadzony jest do wyczerpania miejsc.

Szczegóły na stronie: www.jakrozmawiac.org.pl/zglaszamy-sie.

 

Więcej o projekcie

„Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej” to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Strona główna projektu to www.jakrozmawiac.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony