Wiadomości | 22 listopada 2023 r.

Webinary o wzmacnianiu udziału społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej

European Center for Not-for-Profit Law Stichting (ECNL) organizuje dwa webinary „Step up for Action: Opportunities to empower civil society participation in the European Union”. Spotkania odbędą się 5 i 6 grudnia i dotyczyć będą konkretnych sposobów zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego w Unii Europejskiej. Sesje odbędą się na platformie ZOOM i będą poprowadzone w języku angielskim.

Wydarzenie jest podzielone na dwie sesje.

Sesja 1: Cykl praworządności UE: w jaki sposób może naprawdę zaangażować społeczeństwo obywatelskie i chronić przestrzeń obywatelską w Europie?

Data i godzina: 5 grudnia 2023 r., 10.00 – 11.15 CET

Zarejestruj się tutaj: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYodOyvrjMjEtfQTqmseoJUzsrINFnFtWbk.

Opis: Dołącz do spotkania, aby dowiedzieć się w jaki sposób unijny mechanizm praworządności może przyczynić się do wzmocnienia przestrzeni obywatelskiej w różnych krajach UE, w tym Polski. Podczas tego webinaru osoby uczestniczące wymienią poglądy na temat doświadczeń związanych z cyklem na rzecz praworządności i omówią propozycje dalszych ulepszeń, przyjrzą się niedawno rozpoczętym konsultacjom UE w sprawie praworządności na lata 2023–2024 oraz omówią konkretne sposoby i inicjatywy mające na celu promowanie i ułatwianie partycypacji w tym procesie.

Sesja 2: Jakich metod możemy użyć, aby zwiększyć włączającą (dostępną) partycypację w UE i jakie są możliwości reform?

Data i godzina: 6 grudnia 2023 r., 10.00 – 11.30 CET

Zarejestruj się tutaj: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZYvd-6gpj0qE9azaivpFRHXTLDzeCwlK5Cm.

Opis: Dołącz do spotkania, aby wymienić doświadczenia wykorzystywania różnych metod partycypacji, w tym platform internetowych, grywalizacji, narzędzi facylitacyjnych, programów uniwersyteckich i living labów, platform mediów społecznościowych i hybrydowych form partycypacji. Kierując się zaleceniami badania, na spotkaniu będą identyfikowane możliwości integracji lub pilotażu dobrych praktyk na poziomie UE i krajowym.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony