Wiadomości | 9 grudnia 2021 r.

Webinarium o budżecie obywatelskim w prawie krajowym

Budżet obywatelski w prawie krajowym – co działa, a co nie? Jakie przepisy prawne można wykorzystać do systemowego wsparcia budżetów obywatelskich w państwie? Jakie są największe wyzwania we wdrażaniu nowych praw dotyczących budżetu i jak można się z nimi mierzyć? O tym wszystkim będzie można posłuchać 14 grudnia podczas seminarium on-line organizowanego przez sieć People Powered.

Podczas webinarium zostanie przedstawiony nowy raport dotyczący budżetu obywatelskiego w prawie krajowym. Prelegentki i prelegenci na podstawie 11 przykładów z całego świata opowiedzą o tym, jakie ramy prawne mogą być wykorzystywane do instytucjonalizacji budżetu obywatelskiego. Podzielą się także możliwościami, wyzwaniami i najlepszymi praktykami, które mogą pomóc osobom i organizacjom chcącym wykorzystać lub wspierać krajowe ramy prawne dla budżetu obywatelskiego.

Kiedy? 14 grudnia, godz. 15.00 (czasu polskiego)

Jak się zgłosić? Wypełniając formularz na tej stronie. Spotkanie odbędzie się po angielsku, ale zgłaszając swój udział, można poprosić organizatorów o tłumaczenie na język polski.

Seminarium jest organizowane we współpracy z Global Initiative for Fiscal Transparency jako sesja partnerska 2021 Open Government Partnership (OGP) Global Summit.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony