Wiadomości | 29 marca 2022 r.

Webinarium: co dalej z budżetem obywatelskim?

Demokracja staje w obliczu coraz to nowych zagrożeń, dlatego Rada Miasta Nowego Jorku postanowiła przyjrzeć się nowym wizjom oraz innowacjom w budżetach obywatelskich (BO) w różnych miejscach na świecie oraz zastanowić się nad rolą tej metody partycypacji.  Zaproszeni goście porozmawiają o tym jak różne miasta i kraje wykorzystują BO do radzenia sobie ze zmianami klimatycznymi, dążenia do sprawiedliwości społecznej i rozwijania demokracji. Rozmowy można posłuchać już w poniedziałek (4 kwietnia).

Gościniami i gośćmi spotkania będą:

  • Greta Ríos, prezeska organizacji Ollin, która kierowała pracami nad zaangażowaniem młodzieży i nadzorem obywatelskim w BO w mieście Meksyk;

  • Émilie Thuillier, radna miasta i członkini komitetu wykonawczego miasta Montreal oraz burmistrzyni gminy Ahuntsic-Cartierville. Organizatorzy spotkania podkreślają, że ogólnomiejski program BO w Montrealu w wyjątkowy sposób koncentruje się na transformacji społecznej i ekologicznej;

  • David Reilly, menadżer ds. społeczności i sieci w The Poverty Alliance w Szkocji. Wcześniej – jako członek rządowego zespołu ds. wzmacniania społeczności – kierował krajowym wsparciem dla BO, koncentrując się na równości i przywództwie społeczności.

Spotkanie odbędzie się online, a moderować je będzie Josh Lerner, dyrektor wykonawczy sieci People Powered.

Kiedy? 4 kwietnia, godz. 18.00 (czasu polskiego)

Jak się zgłosić? Wypełniając formularz na tej stronie. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony