Wiadomości | 12 października 2018 r.

„Twój głos ma moc. Użyj jej!”

Pod tym hasłem odbywa się kampania profrekwencyjna zachęcająca do udziału w tegorocznych wyborach samorządowych. Celem kampanii jest nie tylko wzbudzenie zainteresowania nadchodzącymi wyborami i zachęcenie do udziału w głosowaniu, lecz także popularyzacja wiedzy na temat tego, za jakie obszary naszego życia odpowiadają władze samorządowe.

Decyzje podjęte przez osoby wybrane 21 października i 4 listopada będą miały wpływ m.in. na to, jak będą wydawane publiczne pieniądze, jak sprawna będzie komunikacja miejska i podmiejska, czy nie zostanie zamknięty szpital, szkoła podstawowa lub dom kultury, czy dzieci będą miały zapewnioną opiekę przedszkolną lub czy w gminie będzie budżet obywatelski.

Na stronie kampanii twojglosmamoc.pl można m.in. zapoznać się z „Poradnikiem wyborcy” oraz analizami ekspertów dotyczącymi wyborów. Znajdują się tu także materiały informacyjne dla osób kandydujących. Elementem kampanii są też spoty radiowe i telewizyjne.

Inicjatorem kampanii „Twój głos ma moc. Użyj jej!” jest koalicja organizacji, które od lat zachęcają do zwiększania aktywności obywatelskiej: Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Aktywności Lokalnej FAL, Fundacja Projekt:Polska, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych OFOP, Ogólnopolska Sieć Organizacji Pozarządowych SPLOT, Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej CAL, Stowarzyszenie Homo Faber oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Koalicja nie prowadzi agitacji na rzecz partii politycznych, komitetów wyborczych ani kandydatów. Kampania ma charakter społeczny i apolityczny. 

Źródło informacji: twojglosmamoc.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony