Wiadomości | 11 września 2023 r.

Trzy konkursy na wzmacnianie działań partycypacyjnych

Zachęcamy Was do zapoznania się z trzema aktualnymi konkursami wzmacniającymi działania partycypacyjne organizowanymi przez The Transatlantic Foundation (TF) w kooperacji z programem Engaging Central Europe (ECE) prowadzonym przez The German Marshall Fund of the United States. Celem pierwszego jest wspieranie partycypacji kobiet w polityce i procesach politycznych poprzez szerzenie świadomości i działania rzecznicze. Drugi ma na celu wzmacnianie partycypacji grup mniejszościowych, a trzeci wspieranie zaangażowania społecznego dzieci i młodzieży poprzez edukację demokratyczną i projekty partycypacyjne. Więcej informacji o każdym z nich możecie znaleźć poniżej.

 

Wzmacnianie partycypacji kobiet w polityce i procesach politycznych poprzez szerzenie świadomości i działania rzecznicze 

Celem tego konkursu jest wsparcie organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które działają na rzecz równouprawnienia oraz wzmocnienia partycypacji kobiet w życiu publicznym, polityce i procesach politycznych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. W ramach tego działania wspierane będą projekty trwające od 6 do 18 miesięcy. Można ubiegać się o dotacje w wysokości od 10 000 do 25 000 EUR oraz od 10 000 do 40 000 EUR dla projektów międzynarodowych. Nabór wniosków trwa do 1 listopada br.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.gmfus.org/wzmacnianie-partycypacji-kobiet-w-polityce-i-procesach-politycznych-poprzez-szerzenie-swiadomosci-i.

 

Wzmacnianie partycypacji grup mniejszościowych w polityce i procesach politycznych poprzez szerzenie świadomości i działania rzecznicze

Celem tego konkursu jest wsparcie organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które które działają na rzecz równouprawnienia oraz wzmacnia partycypacji mniejszości i osób dyskryminowanych w życiu publicznym, polityce oraz procesach politycznych w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.

W ramach tego działania wspierane będą projekty trwające od 6 do 18 miesięcy. Można ubiegać się o dotacje w wysokości od 10 000 do 25 000 EUR oraz od 10 000 do 40 000 EUR dla projektów międzynarodowych. Nabór wniosków trwa do 1 listopada br.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.gmfus.org/wzmacnianie-partycypacji-grup-mniejszosciowych-w-polityce-i-procesach-politycznych-poprzez.

 

Wspieranie zaangażowania społecznego dzieci i młodzieży poprzez edukację demokratyczną i projekty partycypacyjne

Celem tego konkursu jest wsparcie organizacji społeczeństwa obywatelskiego, które działają na rzecz zaangażowania społecznego dzieci (powyżej 14 lat) i młodzieży poprzez edukację demokratyczną i projekty partycypacyjne w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech.  

W ramach tego działania wspierane będą projekty trwające od 6 do 18 miesięcy. Można ubiegać się o dotacje w wysokości od 10 000 do 25 000 EUR oraz od 10 000 do 40 000 EUR dla projektów międzynarodowych. Nabór wniosków trwa do 1 listopada br.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.gmfus.org/wspieranie-zaangazowania-spolecznego-dzieci-i-mlodziezy-poprzez-edukacje-demokratyczna-i-projekty

 

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony