Wiadomości | 11 sierpnia 2015 r.

Toruń: konsultacje społeczne w formie rejsu po Wiśle

W Toruniu, na zlecenie Urząd Miasta, zorganizowano konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania nadwiślanych terenów w formie… rejsu statkiem. 29 lipca statek Wanda, z osiemdziesięcioma osobami na pokładzie wyruszył w rejs konsultacyjny dotyczący pomysłów na zagospodarowanie terenów nad Wisłą od Przystani AZS do Portu Drzewnego.

Podczas ponad trzygodzinnego rejsu mieszkańcy Torunia mieli możliwość wyrażenia opinii i wzięcia udziału w dyskusji na temat urządzenia przestrzeni wzdłuż prawego brzegu Wisły. Zaprezentowano również wyniki diagnozy dotyczącej konsultowanego obszaru zrealizowanej przez Pracownię Badań „Soma”. Dodatkowo kapitan statku zdecydował się wpłynąć do Portu Zimowego mimo najniższego od lat poziomu wody – wszystko po to, by uatrakcyjnić podróżnym rejs, a także zapoznać się bliżej z miejscem poddanym konsultacjom.

Rejs poprzedziły dwa spotkania konsultacyjne dotyczące urządzenia przestrzeni wzdłuż prawego brzegu Wisły. Najpierw – 18 lipca odbyło się spotkanie przy Przystani AZS, do udziału którego zaproszono również dzieci. Z kolei 22 lipca zorganizowano spacer badawczy z mieszkańcami na Martówce. W ramach konsultacji społecznych projektu prowadzono  również badanie ankietowe oraz obserwację terenową.

Po zakończeniu procesu konsultacji powstanie raport i zorganizowany konkurs na zagospodarowanie poddanych konsultacjom społecznym terenów. Wiosną przyszłego roku, po ogłoszeniu wyników konkursu, zwycięski projekt zagospodarowania terenu zostanie zaprezentowany mieszkańcom.

Więcej informacji można znaleźć tutaj, a fotorelację z rejsu opublikowano na Facebooku.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony