Wiadomości | 15 października 2015 r.

Szkolenie nt. organizowania społeczności lokalnej (20-21.10 w Warszawie). Zapisy do 16.10

Instytut Spraw Publicznych zaprasza na bezpłatne warsztaty: Weź sprawy w swoje ręce i stań się organizatorem społeczności lokalnej, które odbędą się 20-21 października br. w Warszawie. Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim. Zapisy do 16.10 br.

Czym jest organizowanie społeczności lokalnej?

To jedna z metod pracy ze wspólnotą. Proces nastawiony na zmianę rzeczywistości społecznej. Jego  celem jest tworzenie sieci współpracy i lokalnych struktur umacniających potencjał społeczności, a także wspierających jej zdolność do rozwiązywania różnorodnych problemów. W organizowaniu społeczności lokalnej ważne jest, by plan działania powstał w oparciu o bezpośrednie potrzeby i doświadczenia członków wspólnoty. Istotna jest zarówno wiara w rozwój potencjału zasobów każdego z nich, jak i siła współpracy. Podstawową ideą tej metody jest wspieranie i umożliwienie członkom społeczności sprawowania kontroli nad własnym życiem i uczestniczenie w podejmowaniu decyzji, które bezpośrednio ich dotyczą.

Uczestnicy szkolenia:

  • dowiedzą się czym jest i jak aktywnie wykorzystać metodę organizowania społeczności w ramach różnorodnych akcji społecznych;
  • zdobędą kluczową wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej aktywizacji wspólnoty,  identyfikacji jej problemów i właściwego reagowania na jej potrzeby;
  • wypracują plan pracy mający na celu wdrożenie zdobytej wiedzy i umiejętności w odniesieniu do sytuacji członków społeczności, którą reprezentują;
  • otrzymają sposobność do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z działaczami z zagranicy.

Szkolenie poprowadzi dwóch doświadczonych trenerów Zrinka Bralo i Jonathan Cox, reprezentujących CitizenzUK z Londynu – największą parasolową organizację w Wielkiej Brytanii, od 25 lat specjalizującą się w pracy metodą organizowania społeczności.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy Polaków, a także obywateli Unii Europejskiej i państw trzecich mieszkających w Polsce.

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

Akceptujemy zgłoszenia wyłącznie od osób, które deklarują uczestnictwo w dwóch dniach szkolenia.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 16 października br., na adres e-mail:agnieszka.sitko@isp.org.pl. Formularz oraz więcej informacji pod tymlinkiem.

Uczestników szkolenia zapraszamy także na wieczorną debatę „Nic o nas bez nas. Debata o polityce, wyborach i emigracji”, która odbędzie się w Galerii Apteka Sztuki, przy al. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie o godzinie 18:30. Jednym z ważnych wątków debaty będzie wykorzystywanie metody organizowania społeczności w ramach różnych form działalności politycznej.

W razie pytań prosimy o kontakt z Agnieszką Sitko, z Programu Polityki Migracyjnej ISP: tel.: 22 556 42 76, e-mail: agnieszka.sitko@isp.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony