Nowości na stronie,Wiadomości | 23 maja 2024 r.

Trwają konsultacje FRDL dotyczące projektu ustawy o zwiększeniu udziału obywateli w kształtowaniu polityk publicznych

Do 10 czerwca trwają konsultacje do projektu ustawy o zwiększeniu udziału obywateli w kształtowaniu polityk publicznych prowadzone przez Fundację na rzecz Rozwoju Demokracji Lokalnej. 

Jak piszą organizatorzy:

Propozycja FRDL zakłada zmiany w sumie w ośmiu aktach prawnych, najwięcej w ustawach o samorządzie gminnym, samorządzie powiatowym i samorządzie województwa, działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz dostępie do informacji publicznej.“

Do 10 czerwca uwagi do projektu ustawy można zgłaszać na adres konsultacje@frdl.org.pl. Po konsultacjach projekt zostanie przekazany pełnomocnikowi rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego. Propozycje zmian legislacyjnych są częścią projektu „Modelowe rozwiązania wzmacniające udział obywateli w decydowaniu o sprawach lokalnych” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

 
 
 

Pliki do pobrania


    Informacja o plikach cookies

    Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

    Powrót do góry strony