Wiadomości | 5 września 2019 r.

Rozpoczął się nabór do nowej edycji akcji Masz Głos

We wrześniu rozpoczął się nabór do akcji Masz Głos – ogólnopolskiej akcji angażującej mieszkanki i mieszkańców oraz władze lokalne do wspólnego działania na poziomie samorządowym. Organizatorzy oferują też szkolenia w kilkunastu miastach Polski.

O akcji

Dzięki akcji Masz Głos uczestnicy i uczestniczki uzyskają pomoc w znalezieniu właściwych metod realizowania pomysłów oraz wsparcie w budowaniu kontaktów z mieszkankami i mieszkańcami, z władzą samorządową oraz mediami lokalnymi. Pomysły i potrzeby mogą być różne, np. z obszaru edukacji, ochrony środowiska, wspólnej przestrzeni lub demokracji na co dzień.

Tylko w ostatnim roku 90% uczestników Masz Głos zrealizowało ważny lokalnie projekt: wdrożyło budżet obywatelski, wyremontowało plac zabaw, założyło radę młodzieżową czy radę seniorów, nadało nazwy ulicom, urozmaiciło program w bibliotece. Gdyby nie wsparcie koordynatorów akcji, ponad połowa zrealizowałaby swoje działanie w znacznie mniejszym – jak twierdzą sami uczestnicy – zakresie, albo w ogóle.

Do akcji Masz Głos zaproszone są organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, domy kultury, uniwersytety trzeciego wieku, rady młodzieżowe i rady seniorów, biblioteki, szkoły, lokalne gazety i portale informacyjne. Udział w akcji jest bezpłatny. 

 Co daje udział w akcji Masz Głos?

  • Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań
  • Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
  • Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
  • Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym
  • Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
  • Szansę na zdobycie mikrograntu
  • Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd wspólnie z władzami lokalnymi i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Aby zacząć działać, należy do końca września zarejestrować się na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji.

Szkolenia

We wrześniu organizatorzy zapraszają dodatkowo do udziału w bezpłatnych szkoleniach, które odbywają się w całej Polsce. Szkolenia są otwarte – aby wziąć w nich udział, nie trzeba dołączać do akcji. Podczas pierwszej części uczestnicy dowiedzą się, jak prowadzić lokalne działania. W drugiej części mogą wziąć udział osoby z doświadczeniem aktywności lokalnej i już uczestniczące w działaniach Masz Głos – będzie to część ekspercka, bardziej zaawansowana tematycznie. 

Gdzie odbywają się szkolenia wojewódzkie? Między innymi w Białymstoku, Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, Przemyślu czy Gdańsku. Pełną listę, wraz z dokładnymi datami, można zobaczyć tutaj.

Więcej o akcji

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerami edycji 2019/2020 są: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES oraz Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab.

www.maszglos.pl


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony