Wiadomości | 30 marca 2019 r.

„Rozmowy przy wspólnym stole” – podręcznik prowadzenia spotkań w bibliotekach

Na bazie doświadczeń projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego, powstał praktyczny poradnik skierowany do osób, które prowadzą albo planują prowadzić spotkania dla mieszkańców w bibliotekach.

Publikacja składa się z trzech części: pierwsza mówi o celach i założeniach rozmów przy wspólnym stole, druga o roli i technikach moderacji takich spotkań, a trzecia – o ich organizowaniu.

Wierzymy, że biblioteka – instytucja neutralna światopoglądowo i ciesząca się zaufaniem w lokalnym środowisku – jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach. Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wysłuchać i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania – piszą Jagoda Latkowska-Latomska i Monika Hausman-Pniewska, autorki publikacji.

Poradnik „Rozmowy przy wspólnym stole” można pobrać stąd.

Źródło informacji: www.biblioteki.org


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony