Wiadomości | 21 sierpnia 2019 r.

Rozmowa mimo różnic – Fundusz Obywatelski ogłosił konkurs dotacyjny na inicjatywy dialogowe

Do 26 września można składać wnioski o wsparcie inicjatyw dotyczących rozmowy mimo różnic. Fundusz Obywatelski udzieli dotacji na realizację dwóch rodzajów projektów – takich, które proponują zupełnie nowe rozwiązania (ścieżka 1) albo których skuteczność została już sprawdzona (ścieżka 2). Na wsparcie działań Fundusz przeznaczy łącznie 200 000 zł. 

Fundusz Obywatelski szuka inicjatyw, które:

  • dążą do budowania w Polsce kultury dialogu;
  • tworzą bezpieczne warunki, okazje, sposoby do słuchania się (i słyszenia), do rozmowy, która daje szansę na zrozumienie (a czasem nawet porozumienie) pomiędzy grupami, które pozostają w separacji, a czasem wręcz konflikcie;
  • angażują ludzi o przeciwstawnych poglądach we wspólną rozmowę o ważnych sprawach publicznych;
  • pomagają przekłuwać bańki informacyjne, zmuszają do wyjścia poza komfortowy obszar, w którym otaczają nas myślący tak samo jak my.

Do udziału w konkursie Fundusz zaprasza zarejestrowane w Polsce organizacje społeczne (pozarządowe), organizacje kościelne i wyznaniowe oraz stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, których działalność zbieżna jest z ideą i celami Funduszu, i które kierują się wartościami zawartymi w Deklaracji VIII Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych – Jedność w różnorodności z września 2017 roku.

Więcej informacji: https://www.funduszobywatelski.pl/zglos-inicjatywe.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony