Na początku lipca, podczas Dni Mrągowa, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze promenady nad jeziorem Czos.

Na mieszkańców i turystów, którzy przybyli do miasta na święto Mrągowa, czekał też punkt konsultacyjny, w którym można było podzielić się swoją opinią o tym, czego brakuje w tym miejscu, jakie usługi byłyby tu najbardziej potrzebne i komu, a także jak promenada powinna wyglądać w przyszłości, aby była bardziej atrakcyjna.

Cieszymy się, że dzięki wsparciu środków zewnętrznych możemy przeprowadzić nietypowe, rozbudowane konsultacje – podsumowuje Magda Maślanka z Urzędu Miasta. – Spotkanie w ramach Dni Mrągowa otworzyło cykl wydarzeń dotyczących konsultacji zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Kolejna okazja, by z nami porozmawiać będzie podczas Pikniku Country na stoisku promocyjnym miasta. Już dziś serdecznie zapraszamy – dodaje.

Zebrane w czasie Dni Mrągowa opinie posłużą analizom, jakie zapisy w miejscowym planie będą najbardziej korzystne pod względem funkcji i estetyki promenady. Ankieta, którą wypełniali przechodnie, jest też dostępna na stronie miasta (link).

Źródło informacji: www.mragowo.pl oraz PlanujeMY Mrągowo – pierwsze ankiety wypełnione.