Nowości na stronie,Wiadomości | 16 sierpnia 2018 r.

„Przestrzeń do dialogu” – nowa publikacja o partycypacji w planowaniu przestrzennym

Zachęcamy do zapoznania się z nowością w naszej Bibliotece: „Przestrzeń do dialogu. Praktyczny podręcznik o tym, jak prowadzić partycypację społeczną w planowaniu przestrzennym”! Publikacja została stworzona przez Krajowy Instytut Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. 

W podręczniku, oprócz teorii na temat partycypacji obywatelskiej i procedur planistycznych, znajduje się bardzo dużo przykładów dobrych praktyk dotyczących konsultacji w planowaniu przestrzennym. Wśród nich są też opisy konsultacji prowadzonych przez gminy z projektu „Przestrzeń dla partycypacji” (Mrągowo, Gorzów Wielkopolski i Bydgoszcz) oraz kilka innych stoczniowych działań.

Polecamy wszystkim, którzy uważają, że planowanie przestrzeni z jej użytkownikami ma sens, lub chcą się o tym przekonać i szukają inspiracji!

***

Więcej publikacji na temat konsultacji w planowaniu przestrzennym znajduje się na stronie projektu „Przestrzeń dla partycypacji”.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony