Nowości na stronie | 23 listopada 2018 r.

Przepis na plan. Narzędziownik [publikacja]

Nowa wersja podręcznika „Przepisu na plan” to przede wszystkim wskazówki, jak tworzyć miasto dobre do mieszkania, i narzędzia przydatne w procesie dialogowym. Publikacja powstała na bazie doświadczeń z realizacji projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, w którym uczestniczyło 25 gmin z całej Polski.

Autorkami „Przepisu na plan” są Joanna Suchomska z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Anna Karłowska z Napraw Sobie Miasto. Publikacja została stworzona ze wsparciem Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

„Przepis na plan” ma charakter swoistego narzędziownika w zakresie prowadzenia konsultacji w planowaniu przestrzennym. Podpowiada, jak wypracować model tworzenia dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców i jakie wybrać techniki dialogu. Wskazuje też konkretne przykłady narzędzi, które zostały zastosowane przez samorządy biorące udział w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji”.

Publikacja jest dostępna w naszej Bibliotece – kliknij w okładkę, by ją otworzyć.

 

Przepis na plan_Narzedziownik_okladka


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony