Wiadomości | 31 sierpnia 2015 r.

Powstało Ogólnopolskie Porozumienie Rad Seniorów

Rady seniorów z różnych miejsc Polski połączyły siły, by wspólnie działać na rzecz rozwoju tej formy partycypacji osób starszych.

Porozumienie zostało powołane w trakcie spotkania w Krakowie 21 sierpnia 2015 r. Wzięło w nim udział 28 przedstawicieli Rad Seniorów z Krakowa, Warszawy, Opola, Łodzi, Poznania i Oświęcimia. Pod dokumentem powołującym nowy byt podpisał się także prezes Polskiej Unii Seniorów.

Porozumienie ma upowszechniać demokratyczne wyłanianie rad seniorów i wpływać na ustawodawstwo parlamentarne w sprawach osób starszych. Jego prace mają polegać m.in. na  konsultacjach dot. proponowanych rozwiązań w zakresie polityki senioralnej, aktywizacji seniorów do działalności społecznej  i wymianie doświadczeń między samymi radami, których powstaje w Polsce coraz więcej, m.in. dzięki zeszłorocznej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym.

Więcej informacji o nowopowstałym Porozumieniu można znaleźć w relacji ze spotkania na stronie Związku Miast Polskich.

A my przy okazji zachęcamy do zapoznania się z raportem z badania na temat polskich rad seniorów „Zoom na rady seniorów. Diagnoza funkcjonowania”, powstałym  w ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych,  Fundację Na Rzecz Wspólnot Lokalnych „Na miejscu” i Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, która była głównym koordynatorem badania.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony