Podsumowanie Regionalnego Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu

Za nami już pierwsze Regionalne Forum Praktyków Partycypacji! 25 maja byliśmy w Toruniu, gdzie rozpoczęliśmy cykl regionalnych, całodziennych spotkań kierowanych do osób zajmujących się partycypacją obywatelską. Osoby z województwa kujawsko-pomorskiego i okolic miały okazję do wymiany doświadczeń, poznania dobrych praktyk, przedyskutowania istotnych wyzwań związanych z angażowaniem mieszkanek i mieszkańców w kształtowanie ich otoczenia i polityk lokalnych. Rozmawialiśmy tam o partycypacji obywatelskiej nie tylko z uczestni(cz)kami, ale także z dziennikarką Polskiego Radia PiK – zachęcamy do posłuchania naszej rozmowy.

Relacji z wydarzenia i rozmów z przedstawicielkami i przedstawicielami Stoczni, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju (PZR) oraz uczestni(cz)kami można odsłuchać na stronie: www.radiopik.pl/139,1441,31-maja-2022. Krótkie podsumowanie spotkania zamieściła również telewizja toruńska.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 100 osób, w tym osoby reprezentujące organizacje pozarządowe oraz instytucje samorządowe, interesujące się partycypacją, dialogiem społecznym, planowaniem przestrzeni oraz zarządzaniem miejską zielenią. Forum odbyło się w Dworze Artusa na rynku Staromiejskim w Toruniu i było zorganizowane we współpracy z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju.

Otwarcie pierwszego Regionalnego Forum Praktyków Partycypacji przez przedstawicielki i przedstawicieli Fundacji Stocznia i Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. Fot. Natalia Wieczorek.

Z programem wydarzenia oraz osobami prowadzącymi wciąż można się zapoznać na stronie Regionalnych Forów Praktyków Partycypacji. Tam będziemy też na bieżąco zamieszczać informacje o kolejnych Regionalnych Forach. 

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

 

 

 

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony