Pierwsze Regionalne Forum Praktyków Partycypacji!

Biały napis na różowym tle: Toruń, 25 maja 2022 roku. Po lewej stronie znajduje się logo Regionalnych For Praktyków Partycypacji przedstawiające trzy grupy symbolizujące rozmawiających ludzi.

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań kierowanych do osób zajmujących się włączaniem mieszkańców i mieszkanek w procesy decyzyjne. Będą to Regionalne Fora Praktyków Partycypacji (RFPP) – całodzienne spotkania podczas których osoby działające w obszarze partycypacji obywatelskiej w danym regionie będą miały okazję do wymiany doświadczeń, poznania dobrych praktyk, przedyskutowania istotnych wyzwań związanych z angażowaniem mieszkańców w kształtowanie ich otoczenia i polityk lokalnych. Planujemy przeprowadzenie siedmiu takich spotkań do końca 2023 roku. Kilka lokalizacji już znamy, teraz jednak dzielimy się informacją o pierwszej z nich: będzie to Toruń!

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji w Toruniu odbędzie się 25 maja w Dworze Artusa. Wydarzenie organizujemy w ścisłej współpracy z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju. Spotkanie zgromadzi około 70 praktyczek i praktyków – reprezentujących urzędy, organizacje społeczne i radnych różnych miejscowości z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i jego bezpośrednich okolic. Zapraszamy osoby zarówno doświadczone w działaniach związanych z partycypacją obywatelską, jak i takie, które stawiają na tej ścieżce dopiero pierwsze kroki. RFPP będzie źródłem nowych cennych kontaktów, inspiracji i wiedzy.

Program i zapisy

Jest już gotowa strona Regionalnych Forów Praktyków Partycypacji. Można tam znaleźć program wydarzenia oraz zgłosić chęć wzięcia w nim udziału.

Regionalne Forum Praktyków Partycypacji odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

 

 

 

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony