Nowości na stronie,Wiadomości | 29 maja 2024 r.

People Powered odwiedziło Polskę!

Coroczny zjazd People Powered w tym roku w Warszawie!

W maju gościliśmy 77 osób pochodzących z 28 państw z całego świata należących do People Powered – międzynarodowej sieci skupiającej organizacje zajmujące się partycypacją obywatelską.Mamy przyjemność współorganizować tegoroczne spotkanie. Przy okazji pomagamy też poznać różne polskie przykłady działań partycypacyjnych. 

W poniedziałek zabraliśmy naszych gości w kilka wyjątkowych miejsc na mapie Warszawy:

🔹Wolskie Centrum Kultury, gdzie rozmawialiśmy o prawach uczniowskich i metodach wzmacniania zaangażowania młodzieży, a także mogliśmy “pochwalić się” centrum społecznościowym WCK,
🔹I Społeczne Liceum Ogólnokształcące „Bednarska”, w którym poznaliśmy inspirujące formy demokracji w instytucjach edukacyjnych,
🔹Otwarty Jazdów – przestrzeń wspólnie tworzoną przez sąsiadów i sąsiadki, osoby aktywistyczne i organizacje społeczne.

Kolejne dwa dni spędzaliśmy już bardziej stacjonarnie – w sali Państwowe Muzeum Etnograficzne na cyklu spotkań, warsztatów i wykładów. Wszystkie oczywiście skupione były wokół demokracji partycypacyjnej, wyzwań związanych z angażowaniem marginalizowanych grup i społeczności w procesy partycypacyjne, komunikowania i integracji działań, a także uczenia się od siebie nawzajem oraz oczywiście integracji wszystkich członków i członkiń People Powered. Zachęcamy również Was do do zapisania się do sieci People Powered, do której sami należymy od 2020 roku!

 

Pliki do pobrania


    Informacja o plikach cookies

    Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

    Powrót do góry strony