Wiadomości | 30 lipca 2015 r.

Partycypacyjne podejście do nowego programu współpracy z NGO w Toruniu

W Toruniu rozpoczął się właśnie kilkuetapowy proces tworzenia Programu współpracy miasta Torunia z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. Jak informuje tamtejszy magistrat, w tym roku od początku założono, że proces ten powinien mieć partycypacyjny charakter.

W związku z tym praca na programem zaczęła się od wspólnego wypracowania pomysłów na program w kilku kluczowych obszarach – zastosowano do tego metodę World Cafe, przy użyciu której przedstawiciele toruńskich NGOsów pracowali na spotkaniu 30 lipca. Efekty spotkania zostaną opracowane przez członków toruńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i posłużą do sporządzenia propozycji projektu programu, który zostanie przedstawiony Prezydentowi Torunia, a następnie poddany szerokim konsultacjom społecznym. Ostateczna wersja dokumentu ma być gotowa w październiku i przedłożona wówczas pod obrady Rady Miasta.

Więcej informacji o procesie na stronie portalu orbitorun.pl.

Zdjęcia autorstwa Łukasza Broniszewskiego z Fundacji Stabilo.

wc2 world cafe


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony