Wiadomości | 2 września 2021 r.

Partycypacyjne działania samorządów na rzecz klimatu – panel dyskusyjny on-line

Czy demokracja lokalna może być rozwiązaniem dla zmian klimatu? Jakie są ograniczenia i jakie aspekty demokracji lokalnej można wykorzystać do ratowania przed katastrofą klimatyczną? To pytania, na które przedstawiciele różnych samorządów z całego świata spróbują odpowiedzieć 15 września podczas panelu dyskusyjnego on-line organizowanego przez Swedish International Centre for Local Democracy przy wsparciu Fundacji Stocznia i Fundacji Pole Dialogu w ramach cyklu Local Democracy Talks.

Samorządy lokalne na każdym kontynencie opracowują rozwiązania, które mają umożliwić mieszkańcom i społecznościom radzenie sobie ze zmianami klimatu i ich skutkami. Panel dyskusyjny zgromadzi grupę aktorów z całego świata, aby podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie innowacji demokratycznych, które promują zaangażowanie i udział obywateli i obywatelek w działaniach odpowiadających na zmiany klimatyczne. O swoich procesach, takich jak m.in. panele klimatyczne czy klimatyczne budżety obywatelskie, opowiedzą przedstawiciele Trelleborgu (Szwecja), Montrealu (Kanada), Durbanu (RPA), Semarangu (Indonezja) i Warszawy.

Panel odbędzie się 15 września w godzinach 15.00–16.00 (czasu polskiego) i będzie prowadzony w j. angielskim.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę icld.se.

    Wydarzenie organizowane jest przez Swedish International Centre for Local Democracy we współpracy z międzynarodowymi organizacjami People Powered, Międzynarodowe Obserwatorium Demokracji Partycypacyjnej (IOPD), a także z Fundacją Stocznia i Fundacją Pole Dialogu oraz Centre d’Ecologie Urbaine z Montrealu.


    Informacja o plikach cookies

    Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

    Powrót do góry strony