Wiadomości | 18 listopada 2022 r.

Partycypacja w priorytecie konkursu NOWEFIO

Ruszył nabór wniosków na edycję 2023 Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030. Jego celem jest zwiększenie zaangażowania obywateli i obywatelek oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne przez poprawę samoorganizacji społecznej, wzrost znaczenia sektora obywatelskiego w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne sektora obywatelskiego w Polsce. Temat partycypacji wybrzmiewa zwłaszcza w priorytecie trzecim (Organizacje obywatelskie w życiu publicznym), który mówi m.in. o zwiększaniu obecności organizacji obywatelskich w życiu publicznym, wspieraniu dialogu obywatelskiego, procesów konsultacji i tworzeniu forum debaty publicznej. Termin składania wniosków upływa 12 grudnia.

O dofinasowanie mogą się ubiegać organizacje pozarządowe oraz instytucje prowadzące działalność pożytku publicznego. Wszystkie priorytety konkursu brzmią:

Priorytet 2: Organizacje obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.

Priorytet 3: Organizacje obywatelskie w życiu publicznym.

Priorytet 4: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich.

Termin składania wniosków upływa 12 grudnia 2022 r. o godzinie 14.00. 

Trwa obecnie seria webinarów wprowadzających do konkursu. Nadchodzące spotkania to:

Więcej informacji znajduje się na stronie programu: niw.gov.pl/nasze-programy/nowefio/edycja-2023.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony