Wiadomości | 4 kwietnia 2022 r.

Dodatkowa runda konkursowa Erasmus+ na działania wspierające uczestnictwo młodzieży

Ruszyła dodatkowa runda konkursowa programu Erasmus+ na działania wspierające uczestnictwo młodzieży. Projekty mają zachęcać, wspierać i ułatwiać młodzieży uczestnictwo w życiu demokratycznym na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. W ramach dotacji można zorganizować między innymi konsultacje z młodzieżą lub wspierać ich współpracę z decydent(k)ami. Operatorzy programu zachęcają do angażowania w projekty osób przyjeżdzających z Ukrainy. Wnioski można składać do 4 maja.

Projekty mają trwać od 3 do 24 miesięcy i mogą być realizowane zarówno przez grupy nieformalne jak i organizacje. W ramach dodatkowej rundy, można ubiegać się o środki na działania partycypacyjne młodych osób poza formalnym kształceniem i szkoleniem, które zachęcą i ułatwią młodym uczestnictwo w życiu demokratycznym Europy na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Mogą to być na przykład konsultacje, warsztaty, debaty, symulacje, kampanie, szkolenia czy wydarzenia informujące zarówno w formacie offline, jak i online.

Komunikat dotyczący zmian w programie znajduje się tutaj. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie programu lub w przewodniku po programie Erasmus+ na 2022 rok. W ramach dodatkowej rundy konkursowej projekty można zgłaszać do 4 maja.

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony