Wiadomości | 5 stycznia 2016 r.

„Partycypacja – milowy krok do rozwoju lokalnego”

W imieniu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych zapraszamy na konferencję pt. „Partycypacja – milowy krok do rozwoju lokalnego”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 12-13 stycznia 2016 roku.

Gośćmi spotkania poświęconego angażowaniu mieszkańców w dialog z władzami samorządowymi będą m.in. norwescy partnerzy Fundacji MiLA w projekcie „Partycypacja – zróbmy kolejny krok!” – Nordic Institute of Training and International Networking oraz biblioteki publicznej w norweskim Stavanger. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie to ma być okazją do dyskusji na temat szeroko pojętej partycypacji publicznej, w tym do podzielenia się doświadczeniami z realizacji ww. projektu, w ramach którego przez ostatni rok w ośmiu małopolskich gminach (Ryglice, Michałowice, Kęty, Miasto Jordanów, Sucha Beskidzka, Zawoja, Maków Podhalański i Miechów) prowadzono różnego typu procesy partycypacyjne – wdrażano budżety obywatelskie, tworzono ofertę spędzania czasu wolnego zgodną z potrzebami mieszkańców, rozpoczęto proces budowania marki miejsca i wypracowywania oferty turystycznej. Dla zapewnienia twórczej wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, w programie konferencji zaplanowano dwa bloki warsztatów tematycznych oraz sesję w formacie Open Space.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się w programie konferencji.

Zgłoszenia (na formularzu zgłoszeniowym) należy przesyłać do 8 stycznia 2016 roku na adres a.jarzebska@mila.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony