Wiadomości | 22 marca 2019 r.

„Panel obywatelski dla klimatu – inauguracja!” – kampania promująca organizację panelu ogólnopolskiego

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się spotkanie inaugurujące kampanię na rzecz organizacji ogólnopolskiego panelu obywatelskiego, którego celem będzie rozstrzygnięcie, co można zrobić, aby chronić klimat. Organizatorem spotkania jest Obóz dla Klimatu, a poprowadzi je Edwin Bendyk.

Panel obywatelski to nowa forma demokracji, która polega na tym, że do zajęcia się danym tematem zaprasza się losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę obywateli i obywatelek. Ta grupa zapoznaje się z tematem, słuchając wystąpień ekspertów, przedstawicieli urzędów, instytucji i organizacji pozarządowych, a następnie omawia go, szukając najlepszych możliwych rozwiązań. W Polsce do tej pory panele obywatelskie odbywały się tylko na poziomie miejskim.

Jak może działać panel obywatelski w skali ogólnopolskiej? Dlaczego warto go zorganizować w kwestii ochrony klimatu? O tym będzie można posłuchać w kawiarni Stół Powszechny przy ul. Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia (piątek) o godz. 18.00.

Wystąpienia otwierające dadzą Edwin Bendyk i Monika Sadkowska, a następnie ze swoimi prezentacjami wystąpią: Marcin Popkiewicz („Ochrona klimatu: czy, co i jak z tym zrobić?”), Agata Skrzypczyk („Przykłady rozwiązań ze świata na rzecz ochrony klimatu”) i Marcin Gerwin („Ogólnopolski panel obywatelski dla klimatu”). W planie spotkania jest także przewidziany czas na dyskusję.

Źródło informacji: www.facebook.com


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony