Wiadomości | 6 sierpnia 2021 r.

Osoba z Augustowa weźmie udział w globalnym panelu obywatelskim o klimacie

Trwają przygotowania do Global Assembly – pierwszego globalnego panelu obywatelskiego na temat klimatu. Panel zbierze 100 osób z całego świata, aby przestudiować i omówić kryzys klimatyczny, a następnie stworzyć wytyczne m.in. dla społeczności międzynarodowej zebranej na COP26 – konferencji klimatycznej ONZ, która odbędzie się w listopadzie 2021 roku. Jedynym miejscem w Polsce, skąd wylosowany zostanie uczestnik/uczestniczka panelu, jest Augustów.

Obecnie organizatorzy panelu wraz z organizacjami z całego świata zebranymi w tzw. Community of Practice szukają lokalnych organizacji (tzw. Community Hosts) gotowych do wyrekrutowania panelistów i panelistek, a później do pomocy im w trakcie spotkań. Z polskich organizacji w Community of Practice działa Fundacja Stocznia.

Nabór organizacji chętnych pełnić rolę Community Host

Organizacje z okolic Augustowa zainteresowane wsparciem Global Assembly jako Community Host mogą zgłosić się, wypełniając ten formularz: https://globalassembly.org/community-hosts.

Czas na zgłoszenia mija 18 sierpnia.

Więcej o panelu: https://globalassembly.org.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony