Wiadomości | 19 października 2018 r.

Organizacje społeczne. To działa!

Każdego roku ze wsparcia ponad 100 tysięcy organizacji społecznych działających w Polsce korzystają miliony osób: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Często robią to nieświadomie, bo niewiele z nich wie, że organizacje społeczne działają niemal wszędzie – w szkole, na boisku, w szpitalu, telewizji, teatrze czy nawet w lesie. Dlatego kilkadziesiąt organizacji społecznych połączyło siły, aby pokazać, co robią i jaki ma to wpływ na życie każdego i każdej z nas. Efektem tej współpracy jest ogólnopolska kampania społeczna „Organizacje społeczne. To działa!”.

„Organizacje społeczne. To działa!” to pierwsza w Polsce kampania, w którą zaangażowało się tak dużo tak różnorodnych organizacji społecznych. Tworzą ją ludzie, którzy swoją pracą rozwiązują problemy, którymi dotychczas nikt się nie zajął. Co dokładnie robią? – Opiekujemy się tymi, którzy potrzebują pomocy. Pomagamy rozwijać talenty i realizować pasje. Chronimy przyrodę i zwierzęta. Wspieramy rozwój wspólnot lokalnych. Patrzymy władzy na ręce. Bronimy naszych wspólnych praw. Tworzymy przestrzeń, gdzie uczymy samoorganizacji i współdziałania. Budujemy solidarność i wspólnotę. Zmieniamy naszą rzeczywistość. A to tylko niektóre z naszych działań, bo lista jest dłuższa – wymienia Jakub Skrzypczyk z WWF Polska, czyli jednej z wielu organizacji, które tworzą kampanię. Każda z nich w swojej działalności koncentruje się na innym temacie, ale łączy je to, że zmieniają świat na lepsze.

Chcemy, żebyście zobaczyli, jak działamy, kim są ludzie pracujący w organizacjach społecznych, a kim ci, którzy korzystają z efektów naszej pracy. Aby Wam to ułatwić, przygotowaliśmy stronę internetową www.todziala.org, na której znajdziecie nasze wideo i fotoreportaże, a także zestaw podstawowych informacji o organizacjach społecznych – tłumaczy Joanna Gucman-Muż z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Wszystkie materiały będą publikowane również w mediach społecznościowych: na Facebooku, Youtube, Twitterze i Instagramie. Można je odnaleźć, wpisując hasztag #todziala.

Kampanię tworzą: Fundacja Autonomia, Fundacja ClientEarth, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Edukacja dla Demokracji, Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Schumana, Fundacja Wspomagania Wsi, Fundusz Obywatelski, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Kampania Przeciw Homofobii, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Otwarta Rzeczpospolita, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Stowarzyszenie Wzmacniacz, Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Stowarzyszenie Klon/Jawor, Instytut Spraw Publicznych, Fundacja Szkoła z klasą, WWF Polska i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Źródło informacji: www.todziala.org.

Fot. Tomasz Kaczor


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony