Wiadomości | 24 lipca 2015 r.

Odnajdź radnego z grą miejską przygotowaną przez Fundację im. Stefana Batorego

„Gdzie jest radny?” jest przede wszystkim zabawą, ale przy okazji pozwala na zebranie wielu informacji o samorządzie i może być dobrym sposobem na zainteresowanie mieszkańców swoim najbliższym otoczeniem. Ma również promować ważną rocznicę, jaką obchodzimy w tym roku, czyli 25 lat samorządu terytorialnego.

Gra została pomyślana jako działanie w przestrzeni publicznej, przypominające nieco dobrze znaną zabawę w podchody, w której zbierając po drodze wskazówki należy w możliwie krótkim czasie dotrzeć do mety. Fundacja im. S. Batorego przygotowała scenariusz zabawy, można go jednak z łatwością dostosować do kontekstu swojej miejscowości.

Szczegółowy opis przebiegu gry, wskazówki dla graczy oraz przykładowe mapy są dostępne na stronie http://www.maszglos.pl/2015/07/gdzie-jest-radny-gra-gminna-z-okazji-25-lecia-samorzadu-lokalnego/

Zabawa wpisuje się również w jedno z zadań tegorocznej akcji Masz Głos, Masz WybórDostępni radni, którego celem jest właśnie działanie na rzecz zwiększania dostępności radnych w miastach i gminach uczestników akcji. Dołączając do akcji można realizować również cztery inne zadania: Inicjatywa lokalna, Przestrzeń dla ludzi, Budżet obywatelski oraz Lepsze instytucje. Opiekunem ostatniego zadania jest w tej edycji akcji Stocznia. Zachęcamy w nim do podejmowania działań nakierowanych na ulepszanie sposobu funkcjonowania różnych instytucji takich jak m.in. biblioteki, domy kultury, czy domy sąsiedzkie poprzez wsłuchiwanie się w potrzeby użytkowników oraz zapraszanie ich do wspólnego wymyślania nowych form i sposobów działania.

Więcej informacji o tegorocznej akcji Masz Głos, Masz Wybór znajduje się na stronie: http://www.maszglos.pl/

Zachęcamy do zabawy z grą „Gdzie jest radny?”, a jeżeli zaciekawi Was działanie na rzecz swojego otoczenia – do przyłączenia się do akcji Masz Głos, Masz Wybór!


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony