Wiadomości | 26 lutego 2019 r.

Odkryj moc lokalnego aktywizmu – spotkania sieciujące dla aktywistów i aktywistek

Amnesty International zaprasza aktywistki i aktywistów działających na rzecz praw człowieka w swoich lokalnych społecznościach na spotkania sieciujące, które odbędą się wiosną i latem 2019 roku.

Celem spotkań jest wsparcie potencjału organizacji oraz grup nieformalnych zrzeszających aktywistów i aktywistki oraz wspólne odpowiedzenie na pytania: jak skutecznie działać na rzecz praw człowieka w niesprzyjających okolicznościach?, gdzie szukać wsparcia i sojuszników?, jak zadbać o siebie? 

Spotkania odbędą się w dniach 6-7 kwietnia oraz 15-16 czerwca 2019 roku, ich szczegółowy program jest dostępny tutaj.

Dla kogo?

Do udziału w spotkaniach Amnesty International zaprasza aktywistki i aktywistów z całej Polski, którzy działają na rzecz praw człowieka (prawa kobiet, prawa społeczności LGBTI, przeciwdziałanie dyskryminacji, edukacja antydyskryminacyjna itp.) w swoich lokalnych społecznościach. Osoby te mogą reprezentować organizacje pozarządowe, spółdzielnie oraz grupy nieformalne. W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia aktywistów i aktywistek z miejscowości poniżej 200 000 mieszkańców. Do udziału w warsztatach zaprosimy maksymalnie 30 osób.

Jak wziąć udział?

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach powinny do 8 marca 2019 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

O projekcie

Osobom uczestniczącym w spotkaniach sieciujących organizatorzy zapewniają nocleg, pełne wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu do Warszawy środkami transportu zbiorowego.

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Stefana Batorego i odbywa się w ramach projektu „Aktywizm i edukacja – rozwój i wzmocnienie środowisk działających na rzecz praw człowieka”.

Źródło informacji

https://amnesty.org.pl


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony