Wiadomości | 21 września 2018 r.

O rozwiązaniach systemowych dla edukacji – debata deliberatywna w Warszawie

24 września w siedzibie Marzycieli i Rzemieślników w Warszawie odbędzie się debata pt. „Zmiany systemowe w polskiej oświacie – wyzwania, kierunki, ograniczenia” organizowana przez Fundację Przestrzeń dla Edukacji oraz ruch społeczny Obywatele dla Edukacji. W czasie debaty rozmowa będzie krążyć wokół rozwiązań systemowych i tego, jak powinna się zmieniać polska szkoła, jakie działania systemowe należy podjąć, w jakim kierunku te zmiany powinny pójść. 

Celem organizatorów debaty jest włączenie nauczycieli, rodziców, uczniów i samorządowców do rozmowy o sposobach i pomysłach na dobrą szkołę. Każda z zaproszonych grup będzie pracować w zespole z moderatorem i obserwatorem, w wyniku tak zorganizowanej pracy zostaną zebrane zdania i opinie uwzględniające różne punkty widzenia. 

Z debaty, podobnie jak z innych spotkań, które odbywają się w różnych miejscach kraju, przygotowany zostanie raport z rekomendacjami, który trafi do Ministerstwa Edukacji Narodowej, posłów zasiadających w sejmowych i senackich komisjach zajmujących się edukacją oraz samorządów terytorialnych. 

Debata rozpocznie się o 15.00 i potrwa 4 godziny.

Więcej informacji: www.facebook.com.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony