Wiadomości | 3 sierpnia 2015 r.

Nowa strona o budżecie partycypacyjnym!

Z wielką dumą donosimy, że na naszym portalu uruchomiliśmy nową podstronę, która w całości poświęcona jest tematyce mechanizmu budżetu partycypacyjnego/obywatelskiego! Strona dostępna jest pod adresem http://bp.partycypacjaobywatelska.pl/ Zachęcamy i zapraszamy do jej odwiedzania!

Na stronie  można zapoznać się z danymi na temat procesów BP w kilkudziesięciu Polskich samorządach, przejrzeć różne publikacje na temat mechanizmu partycypacyjnego oraz skontaktować się z jego organizatorami z różnych województw.

Najistotniejszą funkcjonalnością strony jest PORÓWNYWARKA BUDŻETÓW, która pozwala na przeglądanie, filtrowanie,  wyszukiwanie i porównywanie między sobą procedur BP pod kątem różnych kryteriów  – jak np. wielkość gminy, pula pieniędzy dostępna w ramach BP, warunki uczestnictwa w procesie, czy też zasady dotyczące procedury składania wniosków.

Dane zgromadzone na stronie pochodzą od samorządów, które wypełniły przygotowaną przez Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej ankietę, i dostarczają wiedzę na temat przebiegu  i specyfiki poszczególnych procesów, np. sposobu angażowania mieszkańców na różnych jego etapach.

Zbiór danych będziemy na bieżąco uzupełniać o kolejne miasta i kolejne edycje budżetów. Obecnie pracujemy nad inną funkcjonalnością strony – dzięki której będzie można prześledzić jak mechanizm w miarę lat upowszechniał się na terenie całego kraju.

Strona powstała w ramach projektu ,,Laboratorium budżetu partycypacyjnego”  realizowanego przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych ,,Stocznia” w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

finansowanie EOG


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony