Nadchodzące zagraniczne konferencje dla praktyków i praktyczek partycypacji

W tej krótkiej aktualności chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na trzy nadchodzące zagraniczne konferencje o tematyce partycypacyjnej, które mogą was zainteresować. Koniecznie poświęćcie im chwilę i, jeśli okażą się ciekawe, włączcie do swoich wiosennych planów!

Jeśli interesujecie się panelami obywatelskimi, to nie możecie przegapić Wiosennej Szkoły Paneli Obywatelskich organizowanej przez Knowledge Network on Climate Assemblies (KNOCA) oraz DemNet. Organizatorzy i organizatorki opisują wydarzenie jako przestrzeń opartą o spotkania z ekspert(k)ami i interaktywne warsztaty – wszystko oczywiście z zakresu deliberatywnych procesów partycypacyjnych. Konferencja odbędzie się w w Budapeszcie 21-22 maja 2024 roku, a deadline zapisów ustalono na 10 maja. Więcej na temat programu, gości oraz logistyki przedsięwzięcia przeczytacie pod tym linkiem

Inną dużą, nadchodzącą imprezą jest 5. Festiwal Partycypacji Obywatelskiej i Demokracji Deliberacyjnej w Brukseli. To wydarzenie, zaplanowane na 12-14 czerwca, skupi się w tym roku na kwestii partycypacji obywateli w procesach o tematyce środowiskowej i klimatycznej. Więcej o Festiwalu przeczytacie tutaj

Uwagę fanów i fanek kraju Draculi zwracamy natomiast w kierunku Światowego Forum o Nowoczesnej Demokracji Bezpośredniej, które odbędzie się 15-18 maja 2024 roku w Bukareszcie. Ta największa na świecie impreza poświęcona demokracji bezpośredniej, której program obfituje w warsztaty, wykłady i wizyty studyjne, w tym roku skupi się temacie dobrze znanym wśród praktyków i praktyczek partycypacji: społecznym zaufaniu. Jeśli brzmi to dla was ekscytująco, koniecznie odwiedźcie stronę Forum pod tym linkiem.  

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony