Wiadomości | 18 września 2018 r.

„MIEJSCA OTWARTE. Przestrzeń spotkań sąsiedzkich” – zaproszenie na konferencję

W dniach 18–19 października 2018 r. w warszawskim Domu Kultury Kadr odbędzie się druga ogólnopolska konferencja poświęcona kierunkom rozwoju miejsc działających lokalnie. Tematem przewodnim będzie otwieranie instytucji publicznych na potrzeby mieszkańców wykraczające poza tradycyjne modele ich dotychczasowego funkcjonowania.

Celem konferencji jest zebranie i wymiana doświadczeń przedstawicieli różnych środowisk (m.in. domów kultury, bibliotek, ośrodków pomocy społecznej, urzędów i organizacji pozarządowych), które otworzyły się na potrzeby mieszkańców. Wydarzenie składać się będzie z serii wykładów, warsztatów i sektorowych paneli dyskusyjnych, poruszających najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem i rozwojem miejsc otwartych z całej Polski. W przeddzień konferencji (17 października) będzie można wziąć udział w wizytach studyjnych w warszawskich miejscach otwartych, np. Warsztacie Warszawskim, Domu Kultury Praga i Domu Sąsiedzkim „Moje Szmulki”. Pełny program wydarzenia znajduje się tutaj.

Konferencja skierowana jest do pracowników samorządów i instytucji lokalnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale potrzebna jest rejestracja udziału. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Organizatorami konferencji są Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Dom Kultury Kadr. Więcej informacji: www.facebook.com/miejscaotwarte .

Źródło informacji: miejscaotwarte.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony