Wiadomości | 2 sierpnia 2017 r.

Metropolitalny Kongres Rewitalizacji w październiku w Gdańsku

O wyzwaniach związanych z rewitalizacją będą rozmawiać uczestnicy Metropolitalnego Kongresu Rewitalizacji. Wydrzenie, organizowane przez Instytut Metropolitalny, odbędzie się w dniach 5-6 października w Gdańsku.

Jakie problemy będą poruszane podczas wydarzenia? Przede wszystkim kwestie prawne, zagadnienia z obszaru inkuzji społecznej i gentryfikacji oraz kwestie związane z partycypacją obywatelską. Tak o tym piszą organizatorzy: „Skuteczność rewitalizacji, a więc osiągnięcie społecznej zmiany, wymaga opracowania racjonalnych założeń polityki rewitalizacyjnej w tzw. uchwale delimitacyjnej oraz gminnym programie rewitalizacji, a następnie konsekwencji w jej wdrażaniu – do czego służy wiele ustawowo określonych narzędzi (np. specjalna strefa rewitalizacji, miejscowy plan rewitalizacji, umowa urbanistyczna, dotacje remontowe, regulacje podatkowe)”.

Organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli różnych dyscyplin nauki, jak i praktyków rewitalizacji: pracowników samorządowych, projektantów, prawników, aktywistów miejskich, działaczy społecznych i przedsiębiorców.

Udział w Kongresie Rewitalizacji można zgłaszać na adres mejlowy: konferencje@im.edu.pl. Jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w charakterze prelegenta – w zgłoszeniu należy wskazać ewentualny temat wystąpienia.
Udział w konferencji jest nieodpłatny.

Szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia:
http://www.im.edu.pl/metropolitalny-kongres-rewitalizacji


 

Portal www.partycypacjaobywatelska.pl jest patronem medialnym wydarzenia.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony