Wiadomości | 17 grudnia 2018 r.

Konsultacje dotyczące Funduszu Aktywni Obywatele

konsultacje_ACF_zdjecie_w_tle_2

Fundusz Aktywni Obywatele to program skierowany do organizacji społecznych finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. funduszy norweskich). Operator Funduszu, czyli konsorcjum trzech organizacji: Fundacji BatoregoPracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” i Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich, zaprasza do podzielenia się opiniami na temat jego wstępnej koncepcji. Konsultacje potrwają do 31 stycznia 2019 roku.

Konsultacje służą zebraniu opinii, uwag i podpowiedzi przede wszystkim w poniższych kwestiach:

  • jak Fundusz może odpowiedzieć na wyzwania i potrzeby społeczeństwa obywatelskiego w Polsce,
  • jakie działania powinien wspierać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty,
  • jak może uzupełnić istniejące instrumenty wsparcia.

Zebrane sugestie pomogą Operatorowi w wypracowaniu ostatecznego kształtu Funduszu. Ponieważ jedną ze ścieżek wsparcia Funduszu będzie szeroko rozumiane zaangażowanie obywatelskie w sprawy publiczne i społeczne, szczególnie ważne jest, by organizacje społeczne pracujące w tym obszarze wzięły udział w konsultacjach i przekazały swój głos.

W konsultacjach można wziąć udział:

  • wypełniając ankietę on-line, dostępną do 8 stycznia 2019 roku na stronie konsultacje.aktywniobywatele.org.pl;
  • zgłaszając chęć uczestnictwa w głównym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 17 stycznia 2019 roku w Warszawie. Co do zasady uczestnicy spotkania zostaną wylosowani spośród osób, które wypełnią pierwszą część ankiety on-line;
  • zgłaszając chęć uczestnictwa w spotkaniu tematycznym wokół wybranych wątków Funduszu lub w gronie organizacji o podobnym profilu działania – zgłoszenia od organizacji zainteresowanych taką formą konsultacji można składać do 10 stycznia 2019 roku.

Szczegóły dotyczące głównych założeń Funduszu i dokument stanowiący podstawę do dyskusji znajdują się na stronie: konsultacje.aktywniobywatele.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony