Wiadomości | 17 grudnia 2018 r.

Konsultacje dotyczące Funduszu Aktywni Obywatele

Fundusz Aktywni Obywatele to program skierowany do organizacji społecznych finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. funduszy norweskich). Operator Funduszu, czyli konsorcjum trzech organizacji: Fundacji BatoregoPracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” i Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich, zaprasza do podzielenia się opiniami na temat jego wstępnej koncepcji. Konsultacje potrwają do 31 stycznia 2019 roku.

Konsultacje służą zebraniu opinii, uwag i podpowiedzi przede wszystkim w poniższych kwestiach:

  • jak Fundusz może odpowiedzieć na wyzwania i potrzeby społeczeństwa obywatelskiego w Polsce,
  • jakie działania powinien wspierać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty,
  • jak może uzupełnić istniejące instrumenty wsparcia.

Zebrane sugestie pomogą Operatorowi w wypracowaniu ostatecznego kształtu Funduszu. Ponieważ jedną ze ścieżek wsparcia Funduszu będzie szeroko rozumiane zaangażowanie obywatelskie w sprawy publiczne i społeczne, szczególnie ważne jest, by organizacje społeczne pracujące w tym obszarze wzięły udział w konsultacjach i przekazały swój głos.

W konsultacjach można wziąć udział:

  • wypełniając ankietę on-line, dostępną do 8 stycznia 2019 roku na stronie konsultacje.aktywniobywatele.org.pl;
  • zgłaszając chęć uczestnictwa w głównym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 17 stycznia 2019 roku w Warszawie. Co do zasady uczestnicy spotkania zostaną wylosowani spośród osób, które wypełnią pierwszą część ankiety on-line;
  • zgłaszając chęć uczestnictwa w spotkaniu tematycznym wokół wybranych wątków Funduszu lub w gronie organizacji o podobnym profilu działania – zgłoszenia od organizacji zainteresowanych taką formą konsultacji można składać do 10 stycznia 2019 roku.

Szczegóły dotyczące głównych założeń Funduszu i dokument stanowiący podstawę do dyskusji znajdują się na stronie: konsultacje.aktywniobywatele.org.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony