Wiadomości | 3 października 2018 r.

Konkurs na wspieranie gmin w konsultacjach dotyczących dokumentów planistycznych

Trwa nabór w konkursie na wzmocnienie procesu konsultacji społecznych w obszarze planowania i zagospodarowania przestrzennego odbywającym się w ramach działania 2.19 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego”. Termin składania wniosków o dofinansowanie mija 31 października.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie).

Celem konkursu jest wyłonienie organizacji, które:

  • przekażą zaproszonym do udziału w projekcie gminom grant na przeprowadzenie procesu pogłębionych konsultacji społecznych wokół dokumentów planistycznych (planu miejscowego lub studium) oraz
  • wesprą gminy w przeprowadzeniu takiego procesu.

Termin składania wniosków mija 31 października.

Wcześniej, 18 października, w godzinach 11.00-14.00, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje spotkanie informacyjne, na którym przedstawi założenia konkursu oraz kryteria wyboru projektów. Spotkanie będzie też szansą na uzyskanie odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące naboru i późniejszej realizacji projektu wybranego w konkursie. Spotkanie odbędzie się w Warszawie przy ul. Wspólnej 2/4 – w siedzibie ministerstwa, w sali nr NO35A. 

Więcej informacji o konkursie i spotkaniu informacyjnym: tutaj.

Fot. Max Boettinger w serwisie Unsplash
 

Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony