Wiadomości | 9 marca 2016 r.

Konkurs „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu „Mieszkam-TU.eu – mądre pomysły na mądre miasto”, którego celem jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2015 r. w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. W zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno sami autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których zostały one zrealizowane. Finał zmagań w maju podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Konkurs jest prowadzony przez Fundację Napraw Sobie Miasto z inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides oraz Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Partnerem jest Portal Samorządowy oraz organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

W tegorocznej edycji konkursu nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach: społecznej (pomysły zgłoszone w 2015) i samorządowej (projekty zrealizowane w 2015). Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów. Promowane będą inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach.
W I edycji konkursu w jury zasiedli m.in. premier Jerzy Buzek i Paweł Soloch – obecny szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Nagrodzeni zostali autorzy radomskiego projektu „Ułatwienia rowerowe w Radomiu” oraz „Woonerf – ulica – podwórzec w Łodzi”. Na 54 pomysły biorące udział w konkursie oddano łącznie w głosowaniu 33 779 głosów.

Zgłoszenia pomysłów/projektów należy przesyłać na adres konkurs@naprawsobiemiasto.eu od 1 marca do 17 kwietnia 2016 r. w formie 3-minutowych filmów lub prezentacji. W tytule maila należy podać nazwę miejscowości oraz tytuł pomysłu. Możliwe jest zgłaszanie kilku pomysłów przez przedstawicieli jednego miasta. W treści maila istotne jest podanie danych kontaktowych do osoby, reprezentującej projekt biorący w konkursie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2016 r. podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach z udziałem członków jury oraz zwycięzców. Nagrodami w konkursie są promocja pomysłów lokalnych na poziomie ogólnopolskim, a także sprzęt elektroniczny i ekologiczne gadżety.
W jury konkursu zasiadają: Piotr Żuber – Dyrektor Departamentu Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju, przedstawiciel Instytutu Sobieskiego, Marcin Gerwin – Sopocka Inicjatywa Rozwojowa, Rafał Kerger – Redaktor naczelny Portalu Samorządowego, Ewa Stokłuska – Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, dr Konrad Niklewicz – Dyrektor zarządzający Instytutu Obywatelskiego, Grzegorz Wójkowski – Prezes Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Paweł Wyszomirski – Prezes Fundacji Napraw Sobie Miasto.

Dodatkowe informacje o konkursie, w tym o pomysłach nagrodzonych w I edycji, można znaleźć na stronie mieszkam-tu.eu. lub uzyskać bezpośrednio u przedstawiciela Fundacji Napraw Sobie Miasto – Pawła Wyszomirskiego (tel. 501 601 595, pawel@naprawsobiemiasto.eu).

nsm
meritum
BF
stocznia
portal


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony