Wiadomości | 24 października 2019 r.

Kongres Polityki Miejskiej (14-16.11.2019, Kielce)

Kongres Polityki Miejskiej to wydarzenie poświęcone tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. W tym roku odbywa się 14-16 listopada w Kielcach.

Głównemu tematowi kongresu, czyli rozmowie o tym, jak ma wyglądać i czym w istocie powinna być krajowa polityka miejska w Polsce, będą towarzyszyć sesje tematyczne poświęcone takim zagadnieniom jak: kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko, transport i mobilność miejska.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji będzie również wziąć udział w nocy miejskich porażek, gdzie miejscy urzędnicy i działacze podzielą się swoimi niepowodzeniami i tym, jakie wnioski z nich wyciągnęli. Kongres uzupełnią wydarzenia towarzyszące: miejskie kino oraz wycieczki studialne.

Organizatorzy, czyli Obserwatorium Polityki Miejskiej IRMiR oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, zapraszają na kongres wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, a także mieszkańców.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja (otwarta do 10 listopada).

Więcej informacji: kongres.miasta.pl.


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony