Wiadomości | 16 listopada 2018 r.

Jak tworzyć przestrzenie przyjazne mieszkańcom w mieście – konferencja w Chorwacji

Zrównoważony rozwój miast i placemaking to główne tematy wydarzenia, które odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Splicie. Do 20 listopada można zaproponować tematy na panel lub warsztaty.

Organizatorami konferencji, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia, są Stowarzyszenie Miast Republiki Chorwackiej oraz organizacje partnerskie. Na konferencję składać się będą ogólne spotkania i panele oraz liczne warsztaty – na miejscu i w terenie (w miastach Split, Solin, Šibenik i Zadar).

Motywem przewodnim wydarzenia jest scalanie (merge) rozłamu (split) – sprzeczności pomiędzy ekonomiczną presją zwiększania dochodów miast, prowadzącą do komercjalizacji przestrzeni, a realnymi potrzebami ich mieszkańców. Celem konferencji będzie namysł nad możliwościami zasypania tej przepaści dzięki partycypacyjnemu i zrównoważonemu podejściu do projektowania przestrzeni wspólnych i rozwoju miast.

Wśród problemów, które zostaną poruszone na konferencji, znajdą się m.in.:

  • metody wykorzystania partycypacji społecznej w procesach projektowania przestrzeni publicznej,
  • rozwój turystyki i „post-turystyka”,
  • kwestie związane z przestrzeniami miast zlokalizowanych na wybrzeżu,
  • udział dzieci i młodzieży w tworzeniu przestrzeni publicznych.

Organizatorzy dają możliwość podzielenia się doświadczeniem poprzez uczestnictwo w panelu dyskusyjnym bądź na warsztatach – zarówno w roli prowadzącego, jak i uczestnika. Propozycje tematów można składać do 20 listopada – szczegóły znajdują się na tej stronie.

W spotkaniach wezmą udział m.in. przedstawiciele chorwackich ministerstw, agencji i miast, sektora pozarządowego, eksperci w dziedzinie miejskości i przedstawiciele stowarzyszeń mieszkańców.

Kiedy? 25-26 kwietnia 2019 r.

Gdzie? Dom Mladih (Multimedia culture centre), Ulica Slobode 28, Split, Chorwacja

Termin wysyłania zgłoszeń: 20 listopada 2018 r., godz. 23.59 CET

Język konferencji: angielski

Dodatkowe informacje: strona wydarzenia


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony