Wiadomości | 14 sierpnia 2015 r.

IV Kongres Ruchów Miejskich – rekrutacja trwa!

Zachęcamy do udziału w IV Kongresie Ruchów Miejskich, który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 18-20 września! Od pierwszego KRM istotnym wątkiem, który pojawia się w toku dyskusji na forum Kongresu jest partycypacja mieszkańców w kształtowaniu miast. Zachęcamy więc do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, którym bliska jest idea włączania mieszkańców w lokalne procesy decyzyjne.

Poniżej publikujemy pełną treść zaproszenia na to wydarzenie przekazanego przez organizatorów – inicjatywę Ludzie dla Miasta z Gorzowa Wielkopolskiego i Zespół Koordynacyjny KRM.

Rekrutacja na Kongres trwa do końca sierpnia – link do formularza znajdziecie poniżej.

Drogie Koleżanki i Koledzy,

zbliża się IV edycja Kongresu Ruchów Miejskich, który w dniach 18-20 września 2015 r. organizuje w Gorzowie Wlkp. inicjatywa obywatelska Ludzie dla Miasta. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia, formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:  http://kongresruchowmiejskich.pl/zgloszenia-iv-krm/

Potrzebujemy IV Kongresu Ruchów Miejskich – spotkania ludzi świadomych tego, w jaki sposób funkcjonowanie i rozwój miast wpływają na nasze życie oraz kondycję wspólnoty mieszkańców. Spotkamy się w Gorzowie Wlkp. w gronie ok. 400 osób – przedstawicieli kilkudziesięciu miast, by dyskutować, inspirować, szukać rozwiązań, wymieniać się wiedzą i wytyczać kierunki wspólnych działań w zakresie polityki miejskiej. Będziemy rozmawiać o funkcjonowaniu i rozwoju polskich miast, stwarzaniu optymalnych warunków dla rozwoju demokracji lokalnej, możliwościach sieciowego współdziałania w przestrzeni debaty publicznej, poszerzaniu wpływu mieszkańców na politykę miejską na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.

Zwołujemy IV Kongres Ruchów Miejskich również po to, by zainspirować obywateli i obywatelki naszych miast do wspólnego i świadomego działania, którego celem ma być stworzenie i realizacja mądrej polityki miejskiej.

Nadchodzące wybory do Sejmu i Senatu to sposobność do podjęcia publicznej dyskusji z politykami na temat pilnych problemów miast, w tym: – unormowań dot. polityki przestrzennej, – realizacji założeń ustawy rewitalizacyjnej, – uruchomienia skutecznej polityki wspierania mieszkalnictwa dla średnich i niższych segmentów mieszkańców, – rozwoju rynku wynajmu, – ochrony zieleni w miastach, – poprawy jakości powietrza i in.

IV Kongres Ruchów Miejskich wypracuje Pakt dla miast – propozycję porozumienia, którego stronami mogliby być mieszkańcy i mieszkanki oraz zrzeszające ich organizacje i kandydaci w wyborach do parlamentu. Ideą Paktu byłoby podjęcie wspólnego zobowiązania do pracy na rzecz stworzenia ram dla spójnego i odpowiedzialnego działania władz centralnych wobec miast i ich zrównoważonego rozwoju.

Ponieważ zmiany są możliwe dzięki współpracy różnych sektorów, w tym roku poszerzyliśmy formułę – i dlatego do udziału w KRM zapraszamy także samorządowców, urzędników, badaczy, ekspertów, dziennikarzy, zainteresowanych współtworzeniem dobrej polityki miejskiej. 

Więcej informacji: http://kongresruchowmiejskich.pl/o-nas/iv-kongres-ruchow-miejskich/

Zapraszamy! 

Główny organizator IV KRM: Ludzie dla Miasta w Gorzowie Wlkp.
Zespół Koordynacyjny KRM

 


Informacja o plikach cookies

Ta strona używa plików cookies i podobnych technologii. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie zgodnie z Twoimi ustawieniami przeglądarki.

Powrót do góry strony