Wiadomości | 24 sierpnia 2018 r.

II Metropolitalny Kongres Rewitalizacji – 27-28 września 2018 r.

Samorząd Województwa Pomorskiego i Instytut Metropolitalny zapraszają do Gdańska na Metropolitalny Kongres Rewitalizacji. Głównym wątkiem kongresu będzie możliwy udział kapitału prywatnego w procesie rewitalizacji. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Ile prywatyzacji w rewitalizacji? O udziale kapitału prywatnego w wykonywaniu zadań gminy”.


Uczestnicy kongresu, podczas sesji, paneli i warsztatów, będą szukać odpowiedzi m.in. na te pytania:

  • czy prywatyzować zadania publiczne z zakresu rewitalizacji? Jeżeli tak, gdzie należy postawić granice tej prywatyzacji?
  • w jakim stopniu prywatni przedsiębiorcy powinni uczestniczyć w rewitalizacji, w jakim stopniu powinni ją finansować?
  • w jakich prawnych formach należy te zadania prywatyzować? Jakie mechanizmy powinny temu służyć, ażeby aksjologia rewitalizacji i interes publiczny były urzeczywistniane także przez prywatnych przedsiębiorców?
  • czy prywatyzacja zadań publicznych w zakresie rewitalizacji jest zasadna i słuszna?

W kongresie wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, eksperci zajmujący się tematyką rewitalizacji w różnych częściach Polski, przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej, a także przedsiębiorców, którzy realizują inwestycje na terenach rewitalizowanych, oraz przedstawicieli innych podmiotów na co dzień aktywnie realizujących pozytywne zmiany w swojej najbliższej okolicy i wśród jej mieszkańców.

Więcej informacji, w tym zapisy, można znaleźć na facebooku Intytutu Metropolitalnego.

Fatal error: Call to undefined function get_field() in /var/customers/webs/partycypacja/wordpress/wp-content/themes/po/single.php on line 42